Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Zemřel pro svou vášeň. Britského fanouška skolil při olympiádě infarkt

Devětačtyřicetiletý Conrad Readman zemřel při dráhové cyklistice v Londýně. | foto: Daily Mail

7 2012
Vidět Londýn a zemřít. Olympijské hry nepřináší jen příběhy slavných triumfů, plných radosti a štěstí. Občas zasáhne smrt. Nadšený britský fanoušek podlehl infarktu přímo na olympijském velodromu při zlatém závodě domácích cyklistů.

Pátek popsal ve svém deníčku, který zveřejňoval na sociální síti Twitter, jako "velký den". Devětačtyřicetiletý Conrad Readman ještě přidal zmínku o tom, že "tam budou slzy", pokud zvítězí Victoria Pendletonová a trojice britských sprinterů.

Slzy skutečně byly. Tekly pro zlaté cyklistické hrdiny, tekly ale také pro Readmana. Britský fanoušek byl nalezen mrtvý na toaletě v útrobách stadionu. Readmana skolila jeho vášeň pro sport. "Zemřel při tom, co nejvíc miloval," řekla jeho matka Joan listu Daily Mail.

Účetní z Colchesteru byl zapálený fanoušek. Kvůli olympijským hrám v jeho zemi si vzal v práci na čtrnáct dní volno. "Na olympiádu se hrozně těšil, každý den nadšeně mluvil o tom, že sehnal lístky a večer mi vyprávěl, co všechno zažil," popisuje paní Readmanová.

Conrad se svou matkou žil sám a staral se o ni, otec jim zemřel před devatenácti lety. Svého syna matka podporovala, na sport se s ním dívala celý den v televizi. Četla v novinách sportovní zprávy. "Ale teď už to nesnesu. Televizi jsem vypnula a všechny noviny vyhodila," řekla zdrcená matka.

Fotogalerie

Readman byl v prvním týdnu londýnské olympiády při všech důležitých momentech. Stíhal přes tři sporty denně. Účastnil se slavnostního zahájení. Fandil britskému skokanovi do vody Tomovi Daylemu. V bazénu viděl i fenomenálního plavce Michaela Phelpse. Na kanále v Lee Valley oslavil zlaté medaile britských deblkanoistů.

Až závod dráhových cyklistů se mu stal osudným. Kvůli srdečnímu kolapsu už žádné další olympijské klání neuvidí. Už nikdy.

"Přitom nikdy neměl problémy se srdcem, u doktora nebyl patnáct let," tvrdila Readmanova matka. Tragickou zprávu ji oznámili sousedé v pátek v noci. Chytili ji za ruku a těžko sdělovali, co se vlastně stalo. Readmanovo okolí ho líčí jako "zlatíčko", ochotného každému pomoci, pilíře kolektivu.

Teď matka i kolegové devětačtyřicetiletého fanouška oplakávají. V takových chvílích si člověk uvědomí, jakou pravdu mají olympionici, když říkají: "Je to jenom sport."

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze