Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Bronz je úspěch, řekl Hadamczik

26 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Dokázal dovést hokejovou reprezentaci k olympijské medaili. Ne k vytouženému zlatu, ale i bronzu si cení. „Nagano bylo jen jedno. To uhrál Ivan Hlinka. Pro mě je bronz úspěch, ne úleva. Jaká úleva? Kolik je vůbec českých trenérů, kteří mají bronz z olympiády?“ ptal se Alois Hadamczik.

Tým se dokázal sebrat z pátečního semifinálového propadáku se Švédskem, v boji o bronz otupil ofenzívní sílu Ruska a uspěl. Vyhrál 3:0.

Hráčům motivace v bitvě poražených nechyběla. „Celou dobu jsem říkal, že tyto hráče není třeba motivovat. Přijeli se, aby něco uhráli. Samozřejmě, zklamání po semifinále bylo,“ připustil.

Před zápasem s Ruskem k týmu promluvil. „Udělali jsme s hráči dvacetiminutovou poradu, řekli jsme si, co budeme hrát od obrany a že musíme chtít něco navíc, uhrát to pro český národ a ti hráči odvedli parádní výkon,“ chválil své svěřence.

Po zápase se Švédskem, po němž přiznal, že tým propadl v obraně, zamíchal sestavou. Mimo hru zůstal zraněný Petr Čajánek. „Ruka ho bolela tak, že nemohl držet hokejku,“ řekl kouč.

Pohromadě nezůstala ani jedna formace a změny tým oživily. „Po Švédsku jsem přemýšlel, co uděláme nového, Rozhodl jsem se takhle, dát dohromady tyto lajny a povedlo se to,“ oddechl si kouč.

Možná se mohl ke změnám odhodlat dřív. V boji o bronz zabraly. „Po semifinále jsme se poučili, velmi dobře jsme bránili a eliminovali jsme excelentní ruské útočníky. Takticky byl zápas velice dobře sehraný a podpořený vynikajícím výkonem brankář Vokouna.“

Právě na něj vsadil poté, co se v semifinále protočili oba brankáři a tým od Švédů sedmkrát inkasoval.

„Ale v tomto utkání gólmani za nic nemohli. Tam jsme jako tým hrozně chtěli a i tak zkušení hráči, jaké tu máme, propadali v obraně. Nebyli jsme ale trpěliví, hráli jsme hokej bez disciplíny a to bylo špatné,“ vrátil se ještě k pátečnímu duelu.

Po tom sobotním byl o poznání veselejší. „Bronz považuju za úspěch. Nechali jsme pod sebou Rusko, Ameriku, Kanadu, Slovensko,“ vypočítával silné soupeře, kteří skončili za Českem. A zdůraznil: „Už před turnajem jsem říkal, že když bude jedna medaile, bude to úspěch.“

Vůbec si nepřipouštěl, že by v případě neúspěchu skončil tým sice čtvrtý, ale měl by nelichotivou bilanci tří výher a pěti porážek. „Kdybychom byli čtvrtí, tak bychom se mohli spokojit s tím, že jsme prošli přes čtvrtfinále, řekli bychom si, že jsme skončili lépe než na minulé olympiádě,“ zdůraznil vyřazení na turnaji v Salt Lake City.

A přidal ještě jeden příměr. „Připomenu Slávu Lenera, vynikající výkon na mistrovství světa v Praze a čtvrtfinálovou prohru na penalty. Spousta lidí mu naložila na záda, co si ani nezasloužil. Sport je krásný, ale ošidný. Proto říkám: zvládli jsme nejenom čtvrtfinále, ale i utkání o medaili a vždycky bude v análech napsáno, že Česká republika vyhrála medaili na olympiádě.“Grafton Recruitment Praha
Technik elektro - NÁSTUP PŘÍMO DO KMENE!

Grafton Recruitment Praha
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 000 - 24 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze