Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bronzový Bába vsadil na Šebrleho zlato

23 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Smršti otázek čtenářů iDNES čelil v olympijské vesnici v Aténách bronzový výškař Jaroslav Bába s kolegou Svatoslavem Tonem, který ve finále skončil osmý. Oba věří v další atletické olympijské medaile. "Já si vsadil na Šebrleho zlato," přiznal Bába.
Odpovědi Báby
a Tona najdete ZDE

Společně s Tonem se chystají fandit na Olympijský stadion. Věří i v úspěch Jana Železného a dalších českých atletů.

Jako první začal v klubovně sídla české výpravy v olmypijské vesnici odpovídat Svatoslav Ton. Jaroslav Bába dorazil s asi desetiminutovým zpožděním.

Gang českých výškařů, do něhož ještě patří Tomáš Janků, si letos vydobyla respekt u soupeřů. Všichni totiž před olympiádou skočili 233 centimetrů, své osobní rekordy. "Je to postrach," mluvili o nich soupeři.

Před aténským finále si čeští závodníci museli léčit svá zranění. Ton si v kvalifikaci natáhl při rozeskakování šlachu v chodidle, Bábovi se zase připomnělo koleno.

Zatímco zlato si skokem 236 centimetrů zajistil Švéd Holm, o další medaile se přetahovali tři závodníci, kteří skočili o dva centimetry méně.

Díky menšímu počtu skoků bral stříbro Američan Hemingway a bronz Bába. Čtvrté místo zbylo na dalšího Američana Nieta.

"Atmosféra byla super, Sváťa pomáhal roztleskával diváky," poděkoval reprezentačnímu kolegovi Bába. "Vážně super. Jednou tlesknete a následují vás desítky tisíc dlaní," řekl čtenářům Ton.Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...Najdete na iDNES.cz