Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Bronzový tým se v tichosti rozešel

26 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Žádný triumfální návrat do vlasti se nekoná. Bronzoví hokejisté se z olympijského Turína rozletí zpět za svými klubovými povinnostmi. Osm hráčů čekají už v noci z úterý na středu zápasy NHL. Ta olympijskému turnaji ustoupila je na patnáct dnů. "Bylo to náročné, ale stálo to za to," řekl Pavel Kubina.

Tým sehrál osm zápasů v jedenácti dnech. Speciál do Prahy a přivítání s fanoušky bylo naplánováno jen v případě postupu do finále. Tato varianta padla už v pátek.

Hokejisté strávili poslední společné chvíle pár hodin po zápase. V Hockeylandu poblíž haly Palasport Olimpico si hráči dopřáli lehkou oslavu. A pak se postupně rozešli.

Jako první vyrazil obránce Minnesoty Filip Kuba. Z olympijské vesnice měl odjet už v neděli ve tři ráno. Po páté odlétal z Milána za oceán. Další hráči následovali.

"Rozloučíme se s rodinami, co jsou tu s námi, odjedeme do Milána a poletíme zpátky. Ani nemá cenu jít spát," plánoval Pavel Kubina.

"Na oslavy není čas. Je to škoda, ale není žádná přestávka, program je nabitý. Olympijský turnaj je prostě v polovině sezony," podotkl obránce Tomáš Kaberle.

Ten alespoň část cesty absolvuje se starším bratrem Františkem. "Letím do Toronta. Brácha se mnou a pak pokračuje do Caroliny. Jsme rádi, že to spolu probereme. Už jsme si říkali, že musíme být v reprezentaci vždycky spolu. Když to tak je, máme medaili," připomněl, že se poprvé sešli v jednom týmu ve zlaté Vídni.

Do Prahy letí v neděli odpoledne realizační tým a brankáři Salfický a Hnilička. S mezipřistáním v Praze mají naplánovanou cestu i Marek Židlický a Tomáš Vokoun.

Někteří hráči se v Turíně představili v reprezentačním dresu naposledy. Loučení s národním týmem naznačil i Jaromír Jágr. "Někteří hráči už v našem věku nehráli. A když říkají, přenechejte to mladejm, tak to přenecháme mladejm," řekl po sobotním zápase o bronz.

Pavel Kubina přesto věří, že se tento tým ještě sejde. "Uvidíme, jakou chuť budou mít kluci do hokeje. Hašan taky říkal po Salt Lake City, že končí, a stejně se vrátil. Mužstvo se klidně ještě jednou může sejít," zadoufal.

I kdyby ne na ledě, tak alespoň v klidu po sezoně. "V létě si určitě s klukama zavoláme, sejdeme se a pořádně to probereme," prohlásil Tomáš Kaberle. Mimořádná hokejová generace ověnčená zlatými úspěchy se každopádně po zisku olympijského bronzu rozešla v tichosti.Najdete na iDNES.czmobilní verze