Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bruce Stadium uvidí českou premiéru

13 2000
P r a h a - Bruce Stadium v hlavním městě Austrálie Canbeře byl postaven v roce 1977 u příležitosti konání Panpacifických sportovních her. Od té doby slouží místním fotbalovým a rugbyovým klubům, je to též domácí hřiště australských fotbalových reprezentantek. Na zdejším trávníku zahájí své účinkování na hrách i český fotbalový tým, odehrají se zde též obě semifinále ženské soutěže.

Stadion pro 25.000 sedících diváků je velmi příjemný pro diváky, kteří nejsou od hrací plochy vzdálení víc, než 50 metrů. Před vrcholnou událostí ve své historii dostal canberrský "kotel" novou střechu, jež by měla ochránit alespoň část diváků před rozmary zdejší zimy. Místní fotbaloví příznivci hře opravdu rozumí a dokáží vytvořit výbornou atmosféru, což by se mělo projevit zejména při vystoupeních domácího ženského výběru.

Stadion se také, ještě před zahájením samotných her, dostal do středu pozornosti, když bylo upozorňováno na špatnou kvalitu zdejšího trávníku. Pořadatelé ovšem dokázali zareagovat a včas problém odstranit.

Diváci v Canbeře dokáží vytvořit výbornou atmosféru

Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...Najdete na iDNES.cz