Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brückner potřebuje zkušeného brankáře

1 2000
P r a h a - Až za týden bude zveřejněna širší nominace fotbalové reprezentace pro olympijské hry. Vyplývá to z vyjádření šéfa týmu Petra Fouska i trenéra Karla Brücknera. V té době možná bude už zřejmější, zda s sebou Brückner do Austrálie vezme tři starší hráče, nebo využije stejný kádr jako na evropském šampionátu jednadvacítek. Užší nominace bude jmenována až ve druhé polovině srpna. Brückner nadále tvrdí, že by rád využil především služeb nějakého zkušeného brankáře.

"Nikdo z našich tradičních brankářů nechytá," postěžoval si trenér. Chvalovský bude ve Stuttgartu podle všeho pouze náhradním gólmanem, stejný úděl zatím zbyl na Drobného v Českých Budějovicích a podobně je na tom Bureš v Olomouci. O tom, kdo se nakonec postaví mezi tyče, ale kouč stále nechce spekulovat. Už dříve padala jména Srníček, Maier a další, ale koho by nakonec klub pustil, nikdo z nich neví.

Problémy by neměly být s uvolněním hráčů, kteří odešli do zahraničí, nebo tam už hrají. V Německu totiž působí vedle Chvalovského také Šimák a hlavně kapitán týmu Týce, v Itálii sbírá první zkušenosti Jankulovski. "Hráči sami chtějí jet a proti nominaci klub nic nezmůže," odmítl problémy Brückner.

Autor:


Témata: Karel Brückner
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze