Bude Messi na olympiádě? Stále není jasno

Lionel Messi (Barcelona) - Lionel Messi se vrátil v utkání s Espaňolem do sestavy Barcelony. Vyhrát jí ale nepomohl. | foto: Albert GeaReuters

7 2008
Každou chvíli se ta zpráva mění: Přijde olympijský turnaj ve fotbale o svou největší hvězdu, nebo ne? Účast argentinského záložníka Lionela Messiho v Pekingu je ohrožena. Jeho Barcelona totiž včera uspěla s odvoláním a podle rozhodnutí Mezinárodní sportovní arbitráže CAS nemusí Messiho pro hry uvolnit.

Stejně tak ostatní dva kluby Schalke 04 (Rafinha) a Brémy (Diego).

Jejich opory by se tedy měly co nejdřív hlásit zpátky. "Jsme překvapeni a zklamáni, ale rozhodnutí respektujeme," řekl prezident mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter. "Přesto však kluby prosím: pusťte hráče na olympiádu. Byl by to akt solidarity a harmonie s olympijským duchem."

Třeba Liverpoolu budou kvůli hrám chybět tři fotbalisté, ale námitku nevznesl. Trio "rebelů" ano.

Hráči jsou stále v nejistotě, která však brzy skončí: dnes olympijský turnaj startuje, a bude tedy jasno. Brazílie začíná dnes v 11 hodin zápasem s Belgií, Argentina hraje od 13.45 s Pobřežím slonoviny.

"Mluvil jsem s Messim a chce tady zůstat. Bude v sestavě pro náš první zápas a já věřím, že tady vydrží až do konce turnaje," řekl rázně Sergio Batista, kouč Argentiny.

"Chápeme význam olympiády, ale FIFA a argentinský svaz musejí pochopit význam Ligy mistrů," uvedl Txiki Begiristain, sportovní ředitel Barcelony, která Messiho chce hlavně kvůli předkolu prestižní soutěže, které tým při olympiádě čeká.

Stejně tak Schalke, jež dokonce Rafinhovi pohrozilo soudem a pokutou 25 tisíc eur za každý den absence. Neúspěch v předkole = milionové ztráty.

S uvolňováním fotbalistů na hry jsou problémy téměř pravidlem. Kluby se zlobí, že olympiáda není v oficiálním kalendáři akcí FIFA.

První rozhodnutí letos bylo, že všichni fotbalisté do 23 let musí být pro olympiádu uvolnění, zato tři starší hráči, které může mít každý tým na soupisce, potřebují svolení klubu. A teď už i ti mladší včetně 21letého Messiho. "Pokud CAS rozhodne, že se mám vrátit, tak se vrátím," uvedl už dříve Messi. Dnes se ukáže, jestli dodrží slovo.

Autoři: ,

Nejčtenější

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Další z rubriky

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

Najdete na iDNES.cz