Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Bude Rocca spasitelem? Tomba mu věří

23 2006
Sestriére - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Už deset medailí, z toho čtyři zlaté, vybojovali na zimních olympijských hrách v Turíně sportovci pořádající země. Euforii však nesdílejí fanoušci italského sjezdového lyžování. Poprvé od MS 1999 reálně hrozí, že se alpská squadra azzura bude muset na vrcholné akci obejít bez medaile.

Olympijský program se pomalu chýlí ke konci, už zůstává odjet jen páteční obří slalom žen a sobotní mužský slalom speciál.

A právě k němu se upínají zřejmě největší medailové naděje Italů. "Giorgio Rocca si dojede pro medaili a skoro bych se vsadil, že bude z toho nejcenějšího kovu," tvrdí na stránkách deníku Corriere dello sport legendární Alberto Tomba.

Počínání svých krajanů pečlivě sleduje. "Tlak na ně, a to nejen ze strany fanoušků, je obrovský. Mnohem větší, než na loňském světovém šampionátu v Bormiu," zdůrazňuje mistr světa ve slalomu z roku 1996 a olympijský vítěz z Calgary 1988. "Sám jsem si tím v minulosti mnohokrát prošel."

O dosavadní nejlepší umístění domácích barev se postaral právě Giorgo Rocca pátým místem v kombinaci. "Už v ní prokázal, že mu zdejší slalomový svah vyhovuje. Pokud neudělá fatální chybu, Itálii bude slavit medaili," je přesvědčený Alberto Tomba.

Medailová bilance Italů na vrcholných akcích v posledních letech

MS 1999 Vail (USA): žádná medaile
MS 2001 St. Anton (Rak.): 3 - Putzerová (stříbro ze slalomu a bronz z kombinace), Kostnerová (stříbro ze Super-G).
OH 2002 (Salt Lake City): 3 - Ceccarelliová (zlato ze Super-G), Kostnerová (stříbro ze sjezdu), Putzerová (bronz ze Super-G).
MS 2003 (Svatý Mořic): 2 - Rocca (bronz ze slalomu), Karbonová (stříbro z obřího slalomu).
MS 2005 (Bormio): 4 - Rocca (bronz ve slalomu a v kombinaci), E. Fancchiniová (stříbro ze sjezdu), Recchiová (stříbro ze Super-G).

Dosavadní nejlepší umístění Italů na ZOH 2006

5. Rocca (kombinace)
8. Recchiová (super-G)
9. Staudacher (sjezd) a Fill (kombinace)
10. N. Fanchiniová (sjezd)Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze