Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bude to čtvrtka, anebo půlka?

4 2000
O s t r a v a - Půlkařka Ludmila Formanová výjimečně potkala během víkendového mistrovství republiky družstev v domácí konkurenci zdatnou soupeřku. A kdo ví, možná i spolubojovnici pro olympijský závod na 800 metrů. Formanová předem tušila, že se jí zbortí plán odběhnout si sólozávod a příliš se neunavit. "Nechtěla jsem se moc hýbat, ale když poběží Helena Fuchsová, budu muset," řekla Formanová ještě před závodem. Helena Fuchsová, specialistka na poloviční trati, při mistrovství republiky družstev táhla tempo, teprve v cílové rovince ji Formanová předběhla.
"Nechtěla jsem Lídu porazit, šla jsem na sebe," řekla Fuchsová. Skončila těsně druhá, o 34 setin vteřiny překonala hranici dvou minut, tedy úroveň olympijského limitu. Výborný výkon přitom Fuchsová zvládla s virem, který způsobuje zvýšenou únavu. "Odtáhla jsem to sama, v jiném závodě můžu běžet rychleji," tvrdí Fuchsová.

Po víkendu však není jasno: poběží Fuchsová na olympiádě závod na 400, nebo na 800 metrů? Při tvrdé konkurenci na čtvrtce bude mít práci dostat se do finále. Na dvojnásobné trati by možná mohla být schůdnější cesta. "Já bych to přivítala. S další Češkou by se běželo líp," řekla Formanová. Fuchsová už o trati 800 metrů dlouho uvažuje. "Zatím jsem na čtvrtce nevyužila všechno, na co mám. Přihlášená jsem na oba závody, rozhodnu se v Sydney."
Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze