Budou hrát na OH družstva stolních tenistů?

23 2004
Atény - Vedení Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF) chce do olympijského programu místo mužské a ženské čtyřhry zařadit soutěž družstev. Podle šéfa organizace Kanaďana Adhama Sharary by k této změně mohlo dojít již na příštích olympijských hrách v Pekingu.

Funkcionáři tak chtějí zmírnit dominanci čínských stolních tenistů, kteří na posledních třech olympijských hrách získali jedenáct z dvanácti zlatých medailí a v Aténách vybojovali celkem šest cenných kovů.

Pokud by hrála družstva, mohli by Číňané v této soutěži získat jen jeden cenný kov a šanci by dostaly i další země. O chystané změně bude příští rok rozhodovat Mezinárodní olympijský výbor. "Věříme, že náš návrh bude schválen, protože by se
nezměnil počet sportovců ani rozhodčích," řekl Sharara.

Předseda ITTF si myslí, že změna by přispěla k rozvoji stolního tenisu po celém světě. "Všechny změny, k nimž saháme, děláme ve snaze o modernější a atraktivnější stolní tenis," vysvětlil.

V posledních letech se hráči museli vyrovnat se zkrácením setů z jednadvaceti na jedenáct bodů, zvětšením míčků a nutností ukazovat míček ve všech fázích přípravy před podáním.

Autoři: ,

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Najdete na iDNES.cz