Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Budu hrát, ujistil Jágr po příletu

12 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jako první z českých hokejistů působících v zámořské NHL dorazil v úterý do dějiště zimních olympijských her kapitán týmu Jaromír Jágr. Ačkoli ten samý den vyšla v deníku Washington Post zpráva, že pro potíže s kolenem nenastoupí do úvodního pátečního zápasu, Jágr potvrdil, že je připraven hrát. "Koleno bolí, ale chci hrát," řekl na letišti, odkud se přesunul do haly E center. Jen si vyložil své věci, ale do tréniku se nezapojil. Po něm do Salt Lake City dorazili i Robert Reichel, Tomáš Kaberle a Pavel Kubina.
Podívejte se do fotogalerie a na video

Co vlastně máte s kolenem?
"Otočil jsem si ho v zápase proti Nashvillu. Hrál jsem pak jenom přesilovku a naskočil jsem i do prodloužení. Druhý den jsme hráli v Tampě a protože jsme v kritické situaci, tak jsem nemohl říct, že hrát nebudu. Trochu jsem to odklouzal, ale včera už to bylo lepší."

Nastoupíte v prvním zápase?
"Ano. Jen jsem se bál, abych se nezranil, protože problémy s kolenem jsem měl už v úvodu sezony. Přežil jsem to, takže nic nebrání tomu, abych hrál."

Půjdete hned z letiště na trénink?
"Nevím. Asi ne, mám ještě mokré všechny věci. Hned po zápase jsem je totiž zabalil a odvezl domů. Přijel jsem tam v půl druhé v noci, v sedm jsem vstával, takže jsem toho ani moc nenaspal. Nabruslíno určitě mám, vždyť od Vánoc jsme měli asi jenom den volna..."

Překvapilo vás, že Slováci nepostoupili do hlavní soutěže?
"Tolik zase ne. Vím, že třeba Peter Bondra byl hodně zklamaný. Mohla to být jeho poslední olympiáda a on na ní nejede. Viděli jsme zápas s Německem až do stavu 0:2 a nebyl z toho šťastný. Je jasné, že překvapivé výsledky budou. Jak je vidět, nezáleží na tom, kolik má kdo hráčů z Evropy nebo z NHL. Důležité je, jak mužstvo hraje kolektivně kolik má štěstí."

Máte za sebou nahuštěný program v NHL, k tomu účast v Utkání hvězd. Měl jste vůbec čas těšit se na olympiádu?
"Jasně, že se těším, ale je tady také určitá odpovědnost vůči lidem, vůči státu i ostatním hokejistům. Už cítím takové chvění, tak věřím, že se nám turnaj povede."

A těšíte se aspoň na to, že si zahrajete jiný hokej?
"Olympiáda přece není o tom, jestli budu mít radost ze hry. Na to mám exhbice. Tady bude důležité udělat pořádný výsledek."

Už byla v týmu Washingtonu cítit olympijská atmosféra?
"Začalo to vlastně už minulý týden, když hráli Němci se Slováky. To víte, že se Kolzig s Bondrou hecovali."

Budete mít čas podívat se na další soutěže?
"Myslím, že ne. Nejsem tady přece na dovolené. To bych jel raději na Havaj. Jsem možná na své poslední nebo předposlední olympiádě, takže hlavním úkolem je hrát dobrý hokej a dovést tým k dobrému výsledku. Na to, abych jel na olympiádu jako divák, budu mít spoustu času po skončení kariéry."

Nemáte strach z toho, že po vynikajících výsledcích repzerentace z posledních let čekají fanoušci i v Salt Lake City minimálně medaili?
"Je jasné, že lidi po nás chtějí co nejlepší výsledek, klidně i zlatou medaili. Je to pořád lepší, než kdyby nás předem odepisovali a říkali, že se na hokej dívat nebudou, protože stejně všechno prohrajeme."

V dobré náladě přiletěl hokejový útočník Jaromír Jágr do dějiště olympiády. A hned ujistil, že je připravený nastoupit ke všem zápasům.

Halda českých novinářů se sesypala kolem kapitána českých hokejistů Jaromíra Jágra po příletu do Salt Lake City.

Jágr kráčí po letišti v Salt Lake City, kam jak první český hokejista z NHL přiletěl. A hned se připojí k evropským hráčům - obránci Sýkorovi a útočníkům Paterovi a Čajánkovi.

Asistent generálního manažera František Černík (vpravo) vítá na letišti kapitána Jaromíra Jágra.

Jágr na eskalátorech na letišti v Salt Lake City, 12. února 2002.

Jágr se vyzvedává kufry v Salt Lake City, 12. února 2002.

Jaromír Jágr s vedoucím hokejové výpravy Františkem Černíkem na letišti v Salt Lake City, 12. února 2002.

Jágr nakládá kufry na letišti v Salt Lake City, 12. února 2002.

Hokejový útočník Jaromír Jágr už má nový zub, proto se může usmívat... V dobré náladě přiletěl kapitán týmu do dějiště olympiády.

Autor:


Další z rubriky

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz