Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Buráň: Fyzicky jsem to nezvládl

21 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES)Stejnou taktikou, s níž slavil úspěch v prvním kole keirinu, už se nedostal do finále dráhař Pavel Buráň. Rychlý nástup do čela cyklistů a dlouhý sprint k cíli tentokrát stačil jen na páté místo a největší česká naděje nedosáhla tak vysoko jak čekala a na olympiádě končí. „První jízda mě stála hodně sil, nechtěl jsem nic nechat náhodě, vyhnout se opravám ale byl jsem strašně vyčerpaný,“ vzpomínal s tím, že v semifinále už na soupeře neměl fyzicky.

Ve druhém semifinále po odstoupení vodícího jezdce na elektrokole vyrazil z poslední šesté pozice do čela, ale v závěrečném okruhu mu došly síly a když je předjeli Nothstein, Neiwand a Magne, svěsil nohy a skončil pátý.

Přesto nemá pocit, že by něco měl udělat jinak. „Všichni se znali, nemohl jsem se nechat zavřít a neměl na vybranou, musel jsem nastoupit a jít dopředu – fyzicky jsem to ale nezvládl,“ tvrdí a na nic se nevymlouvá. „Měl jsem celkem štěstí i na los,“ konstatoval.

Keirinem skončil Buráň své účinkování v Sydney, kde sice nedosáhl tak vysoko, jak chtěl, ale nespokojen není. „Jediná chyba mě mrzí, když jsem v osmifinále sprintu podlehl Jose Villanuevovi ze Španělska.”

Keirin - semifinále: I. jízda: 1. Fiedler 10,999, 2. van Eijden (oba Něm.), 3. Rousseau (Fr.), 4. Chiappa (It.), Vasilopoulos (Řec.) a Kiksis (Lot.) diskvalifikováni.
II. jízda: 1. Nothstein (USA) 10,961, 2. Neiwand (Austr.), 3. Magne (Fr.), 4. Cabrero (Šp.), 5. Buráň (ČR), 6. Ota (Jap.).

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz