Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Buráň: Fyzicky jsem to nezvládl

21 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES)Stejnou taktikou, s níž slavil úspěch v prvním kole keirinu, už se nedostal do finále dráhař Pavel Buráň. Rychlý nástup do čela cyklistů a dlouhý sprint k cíli tentokrát stačil jen na páté místo a největší česká naděje nedosáhla tak vysoko jak čekala a na olympiádě končí. „První jízda mě stála hodně sil, nechtěl jsem nic nechat náhodě, vyhnout se opravám ale byl jsem strašně vyčerpaný,“ vzpomínal s tím, že v semifinále už na soupeře neměl fyzicky.

Ve druhém semifinále po odstoupení vodícího jezdce na elektrokole vyrazil z poslední šesté pozice do čela, ale v závěrečném okruhu mu došly síly a když je předjeli Nothstein, Neiwand a Magne, svěsil nohy a skončil pátý.

Přesto nemá pocit, že by něco měl udělat jinak. „Všichni se znali, nemohl jsem se nechat zavřít a neměl na vybranou, musel jsem nastoupit a jít dopředu – fyzicky jsem to ale nezvládl,“ tvrdí a na nic se nevymlouvá. „Měl jsem celkem štěstí i na los,“ konstatoval.

Keirinem skončil Buráň své účinkování v Sydney, kde sice nedosáhl tak vysoko, jak chtěl, ale nespokojen není. „Jediná chyba mě mrzí, když jsem v osmifinále sprintu podlehl Jose Villanuevovi ze Španělska.”

Keirin - semifinále: I. jízda: 1. Fiedler 10,999, 2. van Eijden (oba Něm.), 3. Rousseau (Fr.), 4. Chiappa (It.), Vasilopoulos (Řec.) a Kiksis (Lot.) diskvalifikováni.
II. jízda: 1. Nothstein (USA) 10,961, 2. Neiwand (Austr.), 3. Magne (Fr.), 4. Cabrero (Šp.), 5. Buráň (ČR), 6. Ota (Jap.).

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze