Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Buráň má medailové plány

6 2000
Nejvytíženějším českým cyklistou na olympijských hrách v Sydney bude určitě brněnský sprinter Pavel Buráň. Na čtvrtkilometrové dráze The Dunc Gray Velodrome se představí v třech disciplínách - sprintu, keirinu a spolu s Ivanem Vrbou a Martinem Polákem i v olympijském sprintu. Sedmadvacetiletý cyklista bude v Sydney startovat na druhých olympijských hrách. Před čtyřmi lety v Atlantě skončil ve sprintu na 9. až 12. místě, letos by chtěl dopadnout určitě lépe. "Kdo by nechtěl olympijskou medaili, i já po ní toužím," řekl Buráň, který si myslí, že nejblíže k úspěchu bude mít v keirinu, v němž již vybojoval dvě prvenství v závodech Světového poháru.

"Je to otevřená disciplína, ale zároveň veliká loterie a velikou roli v něm hraje štěstí. Největší favorité se určitě budou hlídat a někdo je může zaskočit," vidí svou šanci Buráň.
Reálně však pomýšlí na umístění do šesté pozice v olympijském sprintu. "Martin Polák, jezdící na třetí pozici, je letos ve výborné formě. Proto by náš výkon mohl být lepší jak před rokem, kdy jsme skončili na mistrovství světa v Berlíně sedmí," míní Buráň, který se cítí před závody v dobré pohodě. "Určitě jsem se letos na olympiádu připravoval důkladněji jak před čtyřmi roky. Hodně mi jistě pomohl pobyt v Japonsku, kde jsem měl možnost měsíc trénovat s nejlepšími světovými sprintery. Mám o tři kilogramy více a není to tuk, ale svalová hmota. Oproti loňsku jezdím stabilně o dvě desetiny sekundy rychleji," zdůraznil Buráň.

Ve sprintu by brněnský dráhař rozhodně nechtěl skončit hůře než na osmém místě. "Největšími favority bude dvojice Francouzů, tedy Gane, se kterým zřejmě dostane příležitost Rousseau, dále obhájce zlata Fiedler z Německa, jeho krajan Van Eyden, domácí Hill, Američan Nothstein, a pokud dostane divokou kartu, tak i Chiappa i Itálie," vypočítal Buráň široký okruh soupeřů. Po skončení svých závodů bude mít Buráň příležitost navštívit v Sydney i další sporty. "Nejvíce se mně líbí volejbal, protože mám pro tento sport téměř ideální postavu. Ten bych chtěl vidět," řekl se smíchem cyklista, který měří 166 cm.

Rovněž se velmi těší na zahajovací ceremoniál. "V Atlantě ve mně zanechal veliký dojem
a nenechám si jej ujít ani nyní. Pokud budu mít možnost si sednout do hlediště jako před čtyřmi roky, tak budu velice šťastný," dodal loňský Král české cyklistiky.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze