Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Buráň si chce spravit chuť v keirinu

20 2000
S y d n e y - Český reprezentant v dráhové cyklistice Pavel Buráň skončil zatím v Sydney dvakrát před branami čtvrtfinále. Postup mezi nejlepší osmičku mu nevyšel ani jako členovi tříčlenného týmu v olympijském sprintu, ani když jel sólový závod sprinterů. Věří, že v keirinu, což je disciplína, jíž se letos věnoval nejvíce, může dosáhnout lepšího výsledku než bylo dnešní deváté místo ve sprintu.

"V pondělním osmifinále jsem udělal chybu, neměl jsem pouštět Španěla Villanuevu před sebe. Oprava, to už byla fraška, dva Australané jeli tak, aby mě jeden vyřídil a druhý postoupil," vrátil se Buráň k nepodařenému pokusu a přidal svůj pocit, že s nasazením do opravného pavouka nebylo všechno v pořádku.

"Je přinejmenším divné, že se v jedné jízdě sešli dva domácí jezdci a ještě dostali za soupeře mě, který jsem ze všech dráhařů nejmenší," kroutil hlavou český cyklista. Přiznal, že boj o deváté místo ho už příliš nemotivoval. "Už víc myslím na keirin. Kdyby se dnes na dráze vytvořila nějaká nebezpečná situace, tak bych do toho nešel," řekl Buráň.

Autor:


Témata: Sydney

Další z rubriky

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz