Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Buráň skončil před čtvrtfinále

18 2000
S y d n e y - Mezi nejlepších osm cyklistů-dráhařů v soutěži sprinterů se neprodral Pavel Buráń. Ten si zkomlikoval život na olympijské dráze Duncan Gray Velodrome v osmifinále, když jako jasný favorit podlehl Jose Villanuevovi ze Španělska a musel do opravné jízdy. V ní se střetl s dvojicí australských cyklistů o jedno postupové místo. Vyhrál Eadie o přední kolo před Buráněm, ten se ale v cíli hodně rozčiloval, protože jeho útok na vítězství už v zárodcích zbrzdil nepříliš korektním způsobem Hill, který se o něj opřel ramenem a téměř jej vytlačil z dráhy.

Už v prvním kole, kdy postoupil přes Tomohira Nagacuku z Japonska zabrnkal Buráň na nervy svých příznivců. Na začátku souboje to vypadalo, že jej protaktizoval, protože soupeř na první pozici získal náskok, ale zrychlení českého jezdce bylo obdivuhodné: v posledních metrech se přes Japonce přehnal jako vítr.

Podobně, ale s horším koncem si počínal v osmifinálové jízdě. Španěl jezdil na první pozici, Buráň zkusil několik triků, ale nepodařilo se mu Villanueva podjet a souboj nakonec o půl kola prohrál.

Rozhodčí naznačili, že nečistý způsob boje nebudou tolerovat. Doplatil na to v sedmé jízdě Brit Craig MacLean, který byl sice na pásce před Josem Villanuevou z Španělska, ale pro vyjetí ze sprinterského území byl diskvalifikován. Stejně skončil i domácí Sean Eadie v souboji s Němcem Janem van Eijdenem.

Nejlehčí cestu do osmifinále měl dvojnásobný olympijský vítěz Jens Fiedler z Německa, jehož soupeř Anthony Peden z Nového Zélandu k jízdě nenastoupil.

Dráhový cyklista Pavel Buráň zklamal očekávání a ve sprintu se neprobojoval ani do čtvrtfinále.

Autor:


Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...Najdete na iDNES.cz