Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bývalý desetibojařský král ukončil kariéru

8 2004
Phoenix - Bývalý desetibojařský král Dan O'Brien definitivně ukončil v sedmatřiceti letech kariéru. Přinutilo ho k tomu nejnovější zranění pánve. "Bohužel, toto zranění mi nedovoluje běžet naplno," napsal O'Brien ve svém prohlášení. Olympijský vítěz z Atlanty se už nebude kvůli chatrnému zdraví pokoušet dostat se v nadcházející americké kvalifikaci v Sacramentu na olympijské hry do Atén.

"Je to extrémně velké zklamání, protože jsem tvrdě trénoval, abych se na olympiádu dostal," litoval bývalý světový rekordman, který poslední desetiboj dokončil v roce 1998 na Hrách dobré vůle, kde zvítězil výkonem 8755 bodů.

Od té doby ho však trápila nejrůznější zranění, největší potíže měl s kotníkem. V roce 2002 na americkém šampionátu odstoupil po osmé disciplíně, skoku o tyči. V letošním roce bývalý trojnásobný mistr světa dokonce už závodil v březnu na mítinku v arizonském Tempe, ale svými výkony zaostal za očekáváním.

"Navzdory tomu všemu jsem až doteď pořád u desetiboje vytrval, protože prostě miluju trénink. To mi asi bude chybět nejvíce," dodal O'Brien, který žije se svou ženou ve Phoenixu.

Nevyloučil však, že by se jednou mohl vrátit do světa atletiky a to k nějaké individuální disciplíně. Do Atén se chystá jako divák a komentátor.

Autor:


Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...Najdete na iDNES.cz