Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bývalý sjezdař Ochoa se zastal Mühlegga

24 2002
Madrid - Bývalý španělský sjezdař Francisco Fernandez Ochoa vystoupil na obranu trojnásobného olympijského vítěze ze Salt Lake City Johanna Mühlegga. Rodilý Němec, jenž reprezentuje Španělsko, měl před během na 50 kilometrů pozitivní test na krevní doping. Analýza u něho odhalila užití darbepoetinu, látky podobné zakázanému prostředku erythropoietinu.

Ochoa, jenž získal v roce 1972 pro Španělsko ve slalomu první zlatou medaili ze zimních olympijských her, sice minulý týden prohlásil, že Mühleggovy medaile nelze chápat jako úspěch Španělska, nyní se ho však zastal.

"Nevím sice, co se stalo, ale má moji podporu," citoval Ochou internetový server listu Marca. "Jsem si jistý, že pokud se pozitivní test potvrdí, najdou se idioti, kteří řeknou, že on není Španěl," dodal.

Podle bývalého slalomáře je těžké uvěřit, že by zkušený sportovec jako Mühlegg tak lehkovážně ohrozil svůj těžko vydřený úspěch. "Překvapilo by mě, kdyby v 31 letech udělal něco tak stupidního. Špičkový sportovec, který dře jedenáct měsíců ročně jako Mühlegg, nezahodí všechnu svou práci tímto způsobem," tvrdí Ochoa.

Lékař španělské olympijské výpravy Benjamin Fernandez potvrdil, že Mühlegg měl ve čtvrtek při namátkové kontrole pozitivní test na darbepoetin. Tato látka má stejné účinky jako EPO, na seznamu zakázaných prostředků MOV však nefiguruje.

Mühlegg, jenž začal reprezentovat Španělsko od sezony 1999- 2000, vybojoval na klasické padesátce své třetí zlato v Salt Lake City. Předtím deklasoval všechny soupeře na volné třicítce a zvítězil i v kombinovaném závodě.

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz