Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Capalini po zranění usilovně trénuje

Moderní pětibojař Libor Capalini - Exhibici ve šplhu na laně bych se nebránil, odpovídá Libor Capalini na dotaz fanouška při on-line rozhovoru. | foto: Pavel RůžičkaiDNES.cz

8 2004
Praha - Zatímco se reprezentační výprava vydala na přípravu do Tater, další pětibojař Libor Capalini se připravoval doma v Praze a ve čtvrtek stihl i on-line rozhovor se čtenáři iDNES. "Po zranění doháním tréninkové manko na koni a v šermu, proto jsem s ostatními na Slovensko neodjel," uvedl bývalý mistr Evropy.

Odpovědi Libora Capaliniho čtěte ZDE

"Ostatní kluci jsou mladší. Já už tolik objemy dřít nemusím, do dobré kondice se dostanu rychle. A v horách bych na koni trénovat nemohl, proto se připravuji doma," vysvětlil český reprezentant. Denně plní dvě až tři tréninkové dávky, o víkendu má režim volnější.

Capalini potvrdil, že jsou v reprezentaci dobré vztahy. "Jsou na více než dobré úrovni, což jsme potvrdili třeba i medailemi v závodě štafet. Na mistrovství Evropy i světa jsme vybojovali třetí místa, kdyby nám to nemělo klapat, obrátilo by se všechno proti nám," řekl Capalini s tím, že vyšší rivalitu nepociťuje: "Ale třeba to ještě přijde."

Na olympijské hry se zatím nominoval jen Michal Michalík, další pětibojaři Michal Sedlecký i Libor Capalini mají čtyři přímé nominace. "K již kvalifikovaným z loňského roku se přidají první dva ze tří Světových pohárů a prvních devět z mistrovství světa v Moskvě. Zbývající do dvaatřicetičlenného startovního olympijského pole postupují ze světového žebříčku."

Potíž je, že český svaz může do Atén vyslat pouze dva zástupce. "Máme dané vnitřní nominační podmínky, které se skládají asi ze sedmi bodů. Věřím, že se na olympijské hry dostanu. A cíle? Vždy ty nejvyšší. Porovnávat, kdo je z českých závodníků nejlepší je složité. To si k nám můžete přidal i dalších třicet pětibojařů ze světové špičky a otázka bude stejně jednoduchá. Je to hodně vyrovnané."

Při hodinovém on-line rozhovoru Capalini rovněž uvedl, že ho na moderním pětiboji nejvíce přitahuje různorodost. "Od sedmi do sedmnácti let jsem plaval, ale na díru do světa to nebylo. Nechtěl jsem zahodit deset let přípravy a rozhodoval se mezi triatlonem a pětibojem. Hodně mě lákala jízda na koni, proto jsem si vybral pětiboj," vysvětluje jedenatřicetiletý bronzový medailista z nedávných Světových armádních her v Itálii.

Pětibojem se uživí. "Každý olympijský sport, který se se dělá na úrovni medailistů z mistrovství Evropy a světa, vás uživí. Ale je fakt, že moderní pětiboj prožíval největší slávu v antice a že se ty doby asi nevrátí. Mě moderní pětiboj baví a rád bych u něj zůstal i po skončení aktivní kariéry. Jaký je můj sportovní sen? Neztratit motivaci."  

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...Najdete na iDNES.cz