Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu

31 2004
Praha - Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní pětibojař Libor Capalini si užívá chvilky slávy. "Teprve uvidím, co všechno se teď po Aténách změní," říká trochu stydlivě. Po příletu se pozdravil s příbuznými, převzal od šéfa českého pětibojařského svazu kytici a šel ukázat novinářům novou medaili.

Český moderní pětibojař Libor Capalini stál v salonku ruzyňského letiště a v růžku místnosti pózoval před davem fotografů.

Trochu rozpačitě se usmíval. Na obrovský mediální zájem není přes úspěchy na evropských i světových kláních zvyklý.

"Teď mě ještě čeká, jak já říkám, dojezd toho olympijského úspěchu," tvrdí jedenatřicetiletý borec pražské Dukly. Je rád, že třetím místem pomohl k popularizaci moderního pětiboje. Zvažuje, že za dva roky skončí.

Závod v Aténách se mu nezdál ničím zvláštní. "Dokonce jsem nebyl ani nervózní. Atmosféra na mě dolehla více před čtyřmi roky v Sydney, kdy jsem byl ve výpravě jako náhradník. Asi už jsem starší a zkušenějších," zamyslel se: "Hodně jsem se těšil domů."

Opatrně hovořil o oslavách. "Mám za sebou několik příjemných večerů, dopřál jsem si trochu nějakých nápojů, ale nic velkého. Jeden den jsem vyrazil k moři. Podíval jsem se na pětibojařský závod žen a na atletiku, hlavně oštěp Jana Železného. Původně jsem chtěl vidět víc, ale pak jsem se nechtěl v horku od rána do večera někde plahočit."

Zatímco jiní sportovci plánují po olympijském vrcholu dovolenou, Libor Capalini se musí udržovat ve formě. Čekají ho totiž ještě dva velké závody. Příští víkend se představí ve finále Světového poháru, o deset dní později začíná armádní mistrovství světa. "Chci se dobře připravit. Obě akce jsou dost významné," neztrácí ani po vrcholu sezony motivaci.

Čeští medailisté se vrátili z olympijských her v Aténách. Jaroslav Bába, Libor Capalini a Roman Šebrle (zleva) pózují po příletu fotografům.

Autor:


Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze