Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Castro děkoval sportovcům, že se vrátili

30 2000
S y d n e - Kubánský prezident Fidel Castro osobně přivítal na letišti v Havaně první část olympijské výpravy po návratu ze Sydney. Každého olympionika Castro políbil a poděkoval mu za vzornou reprezentaci. Gratulaci přijali i stříbrný výškař Javier Sotomayor a baseballisté, kteří ve finále senzačně prohráli s věčnými rivaly ze Spojených států.

Porážka baseballistů vyvolala na Kubě v prvním okamžiku velké rozčarování. Hráči se ale po návratu setkali s vřelým uvítáním. Na letišti byly k vidění ohromné transparenty s nápisy: "Vítejte doma mistři důstojnosti," nebo "Vracíte se domů se slávou." Z ampliónů se linuly tóny kubánské salsy a stovky fanoušků vítaly své hrdiny ohlušujícím křikem.

Ministr zahraničí Felipe Perez sportovcům řekl, že více než zlatých medailí si jejich vlast cení vzorné reprezentace. "Odjeli jste do Sydney šířit slávu naší země a slavně jste se vrátili," děkoval Perez členům olympijského výběru. Hlavní postavou oslav byl Anier Garcia, který vyhrál závod na 110 metrů překážek před trojicí Američanů.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...Najdete na iDNES.cz