Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Cechlová málem podpálila samoobsluhu

Diskařa Věra Cechlová-Pospíšilová | foto: David VotrubaiDNES.cz

5 2008
Praha - Od roku 2001 patří trvale k absolutní světové špičce. Na olympijských hrách v Aténách skončila čtvrtá. O rok později na MS v Helsinkách diskařka Věra Cechlová vybojovala bronzovou medaili. V on-line rozhovoru prozradila, jak se chystá na svoji druhou olympiádu nebo třeba kolik metrů by hodila levou rukou.

"To byla docela paráda, už dlouho jsem se tak nezasmála," říkala diskařka Věra Cechlová při loučení po on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

Však se také její odpovědi na všetečné otázky jenom hemžily smajlíky. "Bála jsem se, že se nikdo nebude ptát," přiznala diskařka. Její obava byla zbytečná.

Odpovědi Věry
Cechlové čtěte ZDE.

Musela čelit více jak stovce dotazů, což zvládla s velkou bravurou. Sama si ještě on-line o čtvrt hodiny prodloužila. "Když se ptají, tak proč ne," smála se.

Tázající zajímaly záludnosti disciplíny či přípravy na olympiádu. "Na olympiádu se těším, mám odtamtud informace a podmínky snad nebudou tak hrozné," řekla k největší atletické události roku.

Z osobního života Věra prozradila, že spolu s manželem staví dům, kam se budou stěhovat. "Až dostavíme, dostanu druhého psa. Mám jej slíbeného od manžela už od MS v Helsinkách za medaili."

Kromě atletiky baví Cechlovou především tenis a alpské lyžování. V současné době trénuje šestkrát v týdnu, v neděli se snaží pravidelně jezdit na hory. "Ráda také běžkařím," prozradila na sebe.

Řada dotazů směřovala i do politiky. "Nejsem politik, ale sportovec," konstatovala Cechlová. Přesto jasně vyjádřila svůj názor na blížící se volbu prezidenta republiky. "Václav Klaus," prozradila jméno svého favorita.

Jak on-line rozhovor
probíhal - video ZDE

Jediné, co nechtěla atletka komentovat, byla její budoucnost. V jedné otázce sice naznačila, že po skončení kariéry by se ráda stala matkou, víc ale neprozradila. "Čeká mě olympiáda v Pekingu a příští rok mistrovství světa v Berlíně. Dál neplánuji."

Cechlová by ráda změnila design reprezentačních dresů - "Už je máme asi pět let." - a se spolužáky zavzpomínala na mládí. Jmenovitě pak na partu z litoměřických paneláků. "Největší éro byl Tomáš Kapoun, se kterým jsem málem zapálila samoobsluhu," přiznala.

Diskařská stálice

Věra Cechlová definitivně vstoupila do světa velké atletiky v roce 2001 na mistrovství světa v Edmontonu

Tehdy ještě pod dívčím jménem Pospíšilová vybojovala finále a sedmé místo. Od té doby je stálicí velkých světových akcí. Na nich pravidelně postupuje do finálových bojů.

Po sedmém místě v Edmontonu byla o dva roky později pátá na mistrovství světa v Paříži a výkonnostní vzestup potvrdila na dalším MS v Helsinkách. Zde v roce 2005 získala bronzovou medaili. Stejný kov, který vybojovala už o šest let dříve na juniorském MS.

Předolympijské on-line rozhovory na iDNES.cz

22. ledna: Barbora Špotáková (oštěp)
29. ledna: Miroslava Knapková (veslování)
5. února: Věra Cechlová (disk)
12. února: Lucie Grolichová (moderní pětiboj) 14:00
19. února: Petr Lazar (dráhová cyklistika)
26. února: Libor Capalini (moderní pětiboj)
4. března: Lenka Marušková-Hyková (střelba)
11. března: Kateřina Baďurová (skok o tyči)

Kromě medailového úspěchu rmoutí Cechlovou pár "bramborových" medailí: z ME 2002 v Mnichově a především z OH 2004 v Aténách.

Jako velká česká medailová naděje odjížděla v srpnu loňského roku na další MS do Ósaky. Svoji úlohu však nezvládla a po nečekaném kolapsu nepostoupila z kvalifikace.

Jedná se o jedinou kaňku na skvělé vizitce Cechlové. Na vrcholných akcích, s výjimkou Ósaky, byla nejhůře sedmá na zmíněném MS v Edmontonu a na ME 2006 v Göteborgu.

O tom, že se jednalo o ojedinělé selhání, přesvědčila atletka pražského Olympu nedlouho po japonském nezdaru. Při Světovém atletickém finále porazila všechny konkurentky s výjimkou mistryně světa Dietzschové z Německa.

Seriál předolympijských rozhovorů bude pokračovat v úterý 12. února, kdy bude od 14 hodin odpovídat čtenářům iDNES.cz moderní pětibojařka Lucie Grolichová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze