Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Čechům fandili i Indové v oranžových turbanech. Se slovenskou vlajkou

Jag Singh (úplně vpravo) s přáteli na hokejovém utkání | foto:  Michal Růžička, MAFRA

18 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Ve třetí řadě nad střídačkou slovenského týmu se nedali přehlédnout. Čtyři chlapíci v bílých oblecích s výraznými oranžovými turbany sledovali olympijský souboj českých a slovenských hokejistů a báječně se při tom bavili. "Skvělý zápas," pochvaloval si jeden z nich.

Indické turbany na zápase v ledním hokeji našince upoutají, ale v multikulturním Vancouveru na tom není nic zvláštního. "Jsme fandové Vancouveru, chodíme na zápasy NHL," řekl Jag Singh.

Sám už se narodil ve Vancouveru, ale dodržuje kulturu svých předků, kteří přišli do Kanady z indického Paňdžábu, a s turbanem na hokeji si nepřidá ničím zvláštní.

"Dneska fandím Čechům, protože za vás hraje Jágr. Pamatuji si ho z NHL, je to výborný hráč," ujišťoval Singh českého reportéra.

Bylo to o přestávce před závěrečnou přestávkou a Ind byl přesvědčen, že Jágrův tým už výhru udrží. "Olympijské zlato musí zůstat v Kanadě, moc si to přeju," řekl a se zasvěceným výrazem v tváři dodal, že dalšími favority jsou pro něj Češi, Rusové a Američani.

Rozloučili jsme se, Singh popřál českému týmu hodně štěstí a za chvíli už se svými kamarády vesele mával vlajkou, která k němu přiletěla od sousedů. Byla to vlajka slovenská...Najdete na iDNES.czmobilní verze