Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sirény, evakuace. Čechy v olympijské vesnici zaskočila voda

5 2016
"Dlouho jsme problémy brali s optimismem, jenže už je jich přece jen dost," ulevil si jindy klidný Martin Doktor. Nejen šéfa české mise vyvedla z míry havárie vody v olympijské vesnici - voda tekoucí z vrchních pater se v domě valila po schodištích a výtahovými šachtami. Čeští sportovci museli ve čtvrtek večer zhruba na patnáct minut opustit svá útočiště.

Po osmé hodině večer se domem číslo patnáct začal rozléhat zvuk souvislého deště, později se rozhoukaly evakuační sirény, které obyvatele vyhnaly ven zhruba na čtvrthodinu.

Velká část českých sportovců se tou dobou ještě vracela ze slavnostního otevření Českého domu. Nikdo z olympioniků po návratu nenašel vyplavený pokoj, i když po schodištích voda stékala ještě dlouho.

Fotogalerie

Voda v jedné části domu zaplavila chodby mezi apartmány, ale do pokojů se nedostala. „Nebyla to žádná malá závada, ale pořádná havárie,“ popisoval Doktor. „Naštěstí vše dopadlo prozatím dobře a nikdo se nemusí nikam stěhovat.“

Preventivně Češi přestěhovali sklad ve sklepě. „Aby materiál nezůstal na zemi, i když to v tuhle chvíli nevypadá, že by do něj měla natéct voda,“ podotkl Doktor.

Členové výpravy většinou brali situaci s humorem. „Chtěl jsem, aby uklidili schodiště, ale ne tímhle způsobem,“ glosoval situaci Doktor.

„Máme na baráku novou sprchu,“ napsal cyklista Zdeněk Štybar na sociálních sítích a skifař Synek ve videu ve vodě na schodech volal: „Teďka už vím, proč jsme dostali plavky!“

Doslova nadšeni byli z nečekaného dobrodružství čeští vodní slalomáři, kteří museli ven z budovy hned poté, co se vrátili z otevření Českého domu. „Přijel jsem do šestého patra a myslel jsem, že se tam někdo sprchuje. Otevřel jsem dveře, kterými se prochází přes požární schodiště, a dostal jsem sprchu,“ líčil nadšeně Prskavec. „Pořádnej chcanec to byl,“ přidal s úsměvem.

Došel si do pokoje pro telefon, aby celou situaci mohl zdokumentovat. „Pak otevřu noťas a začalo to houkat, tak jsem šel, nedalo se to vydržet ten rámus. Češi byli ale výrazně nejpomalejší, jiné týmy utíkaly rychle,“ všiml si Prskavec se smíchem.

Další kajakářská mistryně světa Kudějová se nad situací bavila snad ještě víc. „Celá ta olympiáda mi přijde jako jedno velké dobrodružství. Fakt se mi to líbí a bavím se tím,“ prohlásila dnes na kanálu. „Přišlo mi skvělý, jak jsme šli po tom požárním schodišti a všichni si běželi nahoru pro věci. Legrace to byla,“ řekla.

Podobnou zkušenost měla už loni na MS, kdy byl evakuován hotel kvůli falešnému požárnímu poplachu. Tady se o evakuaci dozvěděla od cyklistů. „Myslela jsem, že si dělají legraci. Jenže najedou přijeli hasiči. Myslím, že to tady je na denním pořádku, před pár dny se něco podobného stalo ve vedlejším domě,“ prozradila.

Pohled do olympijských sociálních sítí:

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze