Čeká se souboj Johnson - Greene

12 2000
S a c r a m e n t o - Přísná kvalifikace rozhodne v nadcházejících devíti dnech o složení atletického družstva velmoci královny sportu, Spojených států amerických. V Sacramentu se od pátku budou odehrávat boje, v nichž pouze trojice medailistů v každé disciplíně bude mít právo startu v Sydney. Vedle sprinterky Marion Jonesové, pro níž by se v Sacramentu měl začít naplňovat sen o zisku pěti zlatých olympijských medailí, poutá velkou pozornost chystaný duel v běhu na 200 metrů, kde proti sobě nastoupí Michael Johnson a Maurice Greene.

Oba rivalové se v minulých měsících i letech pravidelně vyhýbali přímému souboji a jejich první vzájemný střet od roku 1998 provázejí emoce. "Michaela mohu kdykoliv porazit," hlásá světový rekordman na 100 metrů Greene. Johnsona, držitele nejrychlejších časů na 200 i 400 metrů, jeho výzvy nechávají klidným. "Světový rekord má hodnotu 19,32 - jsem tím pádem o půl vteřiny rychlejší než Maurice. Mohl by už vědět, že hloupé řeči se nevyplácejí. Já se nemám čeho obávat," míní Johnson.

Vedle sprinterských es budí pozornost start vícebojařských hvězd minulosti. K nečekanému návratu na dráhu se rozhodla osmatřicetiletá Jackie Joynerová-Kerseeová, jež zkusí štěstí v dálce.

Z českého pohledu bude zajímavé vystoupení desetibojaře Dana O'Briena, trojnásobného mistra světa a předchůdce Tomáše Dvořáka v čele historických tabulek. Po zranění levého kolena z loňského července se na dráze představil pouze dvakrát a i přes nevýrazné výsledky je před kvalifikací optimistický.

"Když už se někde postavím na start, chci vyhrát. Nechci se jen zúčastnit a vejít se do týmu, já vyhraju," tvrdí O'Brien, ačkoliv si je vědom velkého tréninkového manka po operaci kolena. "Začal jsem trénovat pozdě, ale v noze už mám starou sílu, takže stačí jen dobře potrénovat."

Autor:

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Najdete na iDNES.cz