Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Celbová a Nováková znají jména soupeřek

1 2004
Klagenfurt - Těžké soupeřky přihrál los olympijského turnaje v plážovém volejbalu jediné české dvojici - Evě Celbové a Soně Novákové. Ve skupině A narazí v Aténách na nejvýše nasazený americký pár Kerri Walshová, Misty Mayová, na Nizozemky Marrit Leenstraovou a Rebekku Kadijkovou a na Japonky Rjoko Tokunovou a Čiaki Kusuharaovou.

Celbová s Novákovou se sice vyhnou silným brazilským párům, které většinou vévodím turnajům Světového okruhu, přesto je v Aténách nečeká lehký úkol.

"Skupina je to dost těžká. Není tam soupeř, s kterým bychom mohly uhrát povinné vítězství. S Japonkami a Nizozemkami máme bilanci padesát na padesát," uvedla Nováková z Klagenfurtu, kde byl olympijský turnaj rozlosován.

Na rakouském písku triumfovala v posledním turnaji Světového okruhu před olympiádou právě Walshová s náhradní partnerkou Rachel Wacholderovou, která zaskočila za zraněnou Mayovou.

České dvojici, která před čtyřmi lety v Sydney obsadila deváté až šestnácté místo, se podnik v Klagenfurtu nevydařil. S jedinou výhrou skončila na sedmnácté pozici. Novákovou navíc stále trápí bolavé rameno.

Olympijský turnaj v Aténách se uskuteční od 14. do 25. srpna. Ze šesti čtyřčlenných skupin postoupí vždy nejlepší dvojice a další čtyři týmy ze třetích míst do osmifinále, které se bude hrát už vyřazovacím způsobem.

Den po losu Rakušan Clemens Doppler oznámil, že kvůli zranění na Hry nepojede. Stop mistru Evropy z loňského roku vystavil nedávno natržený křížový vaz, ve dvojici s Nikem Bergrem se jej pokusí zastoupit Florian Gosch.

LOS OLYMPIJSKÝCH TURNAJŮ V PLÁŽOVÉM VOLEJBALU

Muži:
Skupina A:
Emanuel, Ricardo (Braz.), Holdren, Metzger (USA), Schacht, Slack (Austr.), Horrem, Maaseide (Nor.).
Skupina B: Benjamin, Marcio Araujo (Braz.), Ch. Dieckmann, Scheuerpflug (Něm.), Alvarez, Rossell (Kuba), Canet, Hamel (Fr.).
Skupina C: M. Laciga, P. Laciga (Švýc.), Berger, Gosch (Rak.), Bosma, Herrera (Šp.), Nowotny, Gartmayer (Rak.).
Skupina D: M. Dieckmann, Reckermann (Něm.), Kjemperud, Hoidalen (Nor.), Berg, Dahl (Švéd.), Hernandez, Papaleo
(Portor.).
Skupina E: Kobel, Heuscher (Švýc.), Blanton, Nygaard (USA), Prosser, Williams (Austr.), Child, Heese (Kan.).
Skupina F: Michalopulos, Beligratis (Řec.), Baracetti, Conde (Arg.), Maia, Brenha (Portug.), Rorich, Pocock (JAR).

Ženy
Skupina A:
Walshová, Mayová (USA), Nováková, Celbová (ČR), Leenstraová, Kadijková (Niz.), Tokunová, Kusuharaová (Jap.).
Skupina B: Adriana Beharová, Shelda (Braz.), Perazaová, Grassetová (Kuba), Perrottaová, Gattelliová (It.), Naidoová, Willandová (JAR).
Skupina C: Ana Paula, Piresová (Braz.), Lahmeová, Müschová (Něm.),  Koutroumaniduová, Arvanitiová (Řec.), Hakedalová,
Torlenová (Nor.).
Skupina D: McPeaková, Youngsová (USA), Schnyderová-Benoitová, Kuhnová (Švýc.), Dumontová, Martinová (Kan.), Maaseideová, Glesnesová (Nor.).
Skupina E: Cooková, Sandersonová (Austr.), Pohlová, Rauová (Něm.), Wang Lu, Jou Wen-chuej (Čína), L. Jančulová, P. Jančulová (Bul.).
Skupina F: Sfyriová, Karadassiuová (Řec.), Tian Jian/Wang Fei (Čína), Lochowiczová, Pottharstová (Austr.), Gaxiolaová, Garciaová (Mex.) 

Autoři: ,


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze