Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Celbová s Novákovou na OH? Nenasazené

13 2004
Atény - Ani třetí místo na víkendovém turnaji Světového okruhu na Mallorce nepomohlo plážovým volejbalistkám Evě Celbové se Soňou Novákovou k nasazení na olympijských hrách v Aténách. Ve světovém žebříčku jsou desáté. "Nasazeno bude jen šest párů. Moc jsme se o to nestaraly," řekla Soňa Nováková, která se připravuje na turnaj v Marseille.

Celbová a Nováková skončily o víkendu na Mallorce třetí a dosáhly svého nejlepšího výsledku v sezoně, v žebříčku jim to však výš nepomohlo.

Podle posledních informací z ústředí mezinárodní federace FIVB bude nasazeno pět dvojic z čela světového pořadí a nejlepší řecký pár Sfyriová, Karadassiuová.

Češky by měly být v každém případě losovány či přiřazovány k největším favoritkám skupin z "druhé vlny".
 
Olympijského turnaje se zúčastní 24 dvojic, které v poslední červencový den rozdělí klagenfurtský los do šesti skupin. Z nich projde dál šestnáct párů, které budou pokračovat vyřazovacím systémem na jednu porážku.
 
Na nemilosrdnou podmínku účasti nejvýše dvou týmů z jedné země doplatily zejména Američanky Jordanová a Davisová. Těm patří v předolympijském pořadí páté místo, jenže před nimi jsou dva další páry z USA.
 
V mužském olympijském turnaji nebude mít český volejbal zastoupení.

Pořadí pro nasazení do olympijského turnaje:
Muži:
1. Ricardo, Emanuel 3920 b., 2. Benjamin, Marcio Araujo (všichni Braz.) 3128, 3. M. Laciga, P. Laciga (Švýc.) 3018, 4. M. Dieckmann, Reckermann (Něm.) 2934, 5. Heuscher, Kobel (Švýc.) 2792.
Ženy: 1. Walshová, Mayová (USA) 3960, 2. Beharová, Shelda 3656, 3. Ana Paula, Piresová (všechny Braz.) 3474, 4. McPeaková, Youngsová (USA) 3196, 5. Cooková, Sandersonová (Austr.) 2750, ... 10. Celbová, Nováková (ČR) 2084. 

Autoři: ,


Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz