Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Celbová s Novákovou si rozhovor vychutnaly

Volejbalistky Celbová s Novákovou - Nejedna otázka čtenářů iDNES pobavila plážové volejbalistky Evu Celbovou (vlevo) a Soňu Novákovou. | foto: Pavel RůžičkaiDNES.cz

25 2003
Praha - Z kanceláře redakce iDNES v centru Prahy se ozýval hlasitý smích. Plážové volejbalistky Soňa Nováková a Eva Celbová vzaly on-line rozhovor se čtenáři jako velkou zábavu a taškařici. "Moc nás to baví," říkaly po hodině a zároveň žádaly, aby redakce otevřela prostor pro další otázky. A jejich nejoblíbenější téma? Hlavně narážky na sex a na další pikantnosti.

Odovědi volejbalistek Celbové a Novákové najdete zde

Tři dny před odletem na světový šampionát do Brazílie nejlepší český pár odpovídal téměř dvě hodiny.

"Asi nejlepší on-line rozhovor za poslední dobu, možná vůbec. Tak dlouho jsem se nepobavil," napsal jeden ze čtenářů. "My se taky bavíme. Z takových nahrávek se dobře smečuje," reagovaly volejbalistky.

On-line rozhovor si režírovaly samy. Celbová odpovědi diktovala, Nováková je psala.  Evidentně se při tom odreagovaly, protože o vážných věcech jednaly o pár hodin dřív.

Nejprve na dopolední tiskové konference hovořily o sportovních plánech, nadcházejím světovém šampionátu v Brazílii a o olympijských hrách v příštím roce. Potom byly na ministerstvu vnitra, které se stará o finanční zabezpečení jejich přípravy.

Náladu při on-line rozhovoru navodila hned první otázka: "Jsou mezi vámi v beach volejbalu lesbičky?" Tady je odpověď: "Myslíme si, že některé nejmenované brazilské páry lesby jsou. Ale důkazy nemáme." V dalších reakcích už české hráčky jména prozradily.

A co takhle hrát plážový volejbal bez plavek? "A nemyslíš, že by nám při tom skákaly kozy?" A následovaly další podobné dotazy, které však zpovídanou dvojici do úzkých nepřivedly ani v nejmenším.

Volejbalistky odpovídaly pohotově a vtipně, čtenáři se těchto reakcí chytili a debata proudila právě tímto směrem, odkud jen občas uhnula k volejbalu. "Jsme skvělé hospodyňky a erotické masérky," odpověděly na dotaz, co umějí kromě volejbalu.

Nováková, za svobodna Dosoudilová, plánuje po olympijských hrách v Aténách založení rodiny. Celbová se chce vdávat brzy.

Osmadvacetileté hráčky vyrostly na šestkovém volejbalu v Olomouci, ale už osmé léto společně objíždějí turnaje Světového okruhu a myšlenkami jsou v sezoně deváté. Na  olympijských hrách v Aténách příští rok by jejich kariéra měla gradovat.

"K olympiádě všechno směřuje, budeme spokojené jen s medailí. Ale nejdůležitější věc v životě už to pro nás není. Čím jsme starší, tím vidíme smysl života i v jiných věcech."

Právě olympijský sen je před časem vytáhl z krize. "Párkrát jsme zkoušeli hrát s jinými partnerkami. Byla to změna, ale nejlíp nám to sedí spolu."

Co budou dělat, až kariéru skončí? "Uvažujeme, že budeme beach trénovat."

Ale je vůbec možné brát jejich odpovědi z on-line rozhovoru vážně? Šarmantní dámy vytáhly i drsný humor. Kde se jim nejvíc líbilo? "Na Bali, je to nádherní místo. Všem doporučujeme, pokud tam nepadají bomby."

Kdo jsou Celbová s Nováková

Jsou stejně staré, v dotáznících uvádějí i stejnou výšku a váhu, na hřišti se perfektně doplňují. Eva kraluje na síti, kde se stará o blok i o útok, Soňa pracuje v poli a nahrává. Ale jsou na všechno samy dvě, a musí si umět role prohodit.

V Evropě patří mezi absolutně nejlepší páry. Z kontinentálních šampionátů mají dvě zlaté (1996, 1998) a tři bronzové (1997, 1999, 2002) medaile, a jsou schopny bojovat i se světovou špičkou. Z mistrovství světa 2001 mají bronzové medaile.

Ve světovém žebříčku jim momentálně patří osmé místo, před nimi jsou Brazilky, Američanky, Australanky, Číňanky a jediné evropské soupeřky Kadijková s Leenstrovou z Nizozemska.

Na odměnách si už společně vydělaly přes čtvrt milionu dolarů, přesto jejich hlavním zdrojem příjmů zůstává halový volejbal, jemuž se věnují přes zimu. Celbová je hvězdou ve francouzském Alby, Nováková hraje ve Vídni.

"Eva a Soňa? Těm chybí jediné: hrát beach celý rok jako my," prohlásila předčasem pro MF DNES Brazilka Ana Paula, jež se Sandrou Pires vede letošní světový žebříček. "Předností Češek je blok. Jsou velmi silné. Musíme s nimi počítat."

Jenže Celbová s Novákovou si zatím nemohly dovolit vynechat halovou sezonu, šestkový volejbal je v zahraničních družstvech živí. A ani by prý nechtěly: "Jsme zvyklé na tréninkový dril v šestkách. Takový model, abychom byly celou zimu na písku někde v Brazílii, se nám nezamlouvá," tvrdí Celbová.

Ještě než se vrátí do haly, čeká je mistrovství světa. V neděli odlétají do Brazílie, kde budou s dalšími 31 páry bojovat na proslulé pláži Copacabana.

Ve světové plážové špičce jsou výjimkou, všechny soupeřky hrají na písku celý rok. Pro nadcházející sezonu si české hráčky v klubech aspoň domluvily zvláštní režim. Nastoupit mohou až v listopadu a skončí už v březnu. "Eva to už má ve smlouvě, já ještě ne. Pokud se na tomto dodatku nedohodneme, tak raději vynechám halovou sezonu a budu se připravovat sama," doplňuje Nováková.

Na minulých hrách v Sydney se probily do osmifinále a za rok mohou jít ještě dál. Přitom před dvěma lety byly na pokraji rozchodu. I na veřejnosti byla k doslechu řada nepěkných pomluv, kterými jedna druhou špinily. "Končíme, už spolu nemůžeme vydržet," hlásily. Pak se daly znovu dohromady a zažily další úspěchy.

Po olympiádě možná úspěšná dvojice z pískových kurtů zmizí. "Po olympiádě máme i trochu jiné plány," culí se Soňa Nováková. Myslí na založení rodiny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze