Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Centrum plážového volejbalu

16 2000
Na Olympijských hrách byl poprvé představen plážový volejbal v Atlantě před čtyřmi lety. Letos se tedy turnaj sehraje na olympijských hrách podruhé, poprvé ovšem na mořském pobřeží. V USA se totiž konal v "Atlanta Beach", která byla opravdovému moři vzdálená stovky mil. Na letošních hrách v Sydney se očekává obrovský divácký zájem o tento atraktivní sport. Prohlédneme-li si prostředí, v jakém se bude hrát, není se čemu divit.

Pláž Bondi je pro místní obyvatele synonymem pro slunce, surfování a přátelství. Nezaměnitelný kolorit místa symbolizuje Campbell Parade, rušná tepna osázená restauracemi, café a obchůdky s knížkami. Fotogenické místo nesčíslněkrát posloužilo filmařům jako prostředí pro romantické románky i detektivní dramata.

Bondi Beach je vzdálena sedm kilometrů od Sydney City, od Olympijského parku  pak jednadvacet kilometrů. Turnaj v plážovém volejbale se sehraje v prvních  čtyřech olympijských dnech, pokračovat bude od šestého dne následujících pět  dní. Stadion vystavěný na sandy beach naproti Bondi Pavilonu pojme deset  tisíc lidí, kolem  sportoviště jsou připraveny tréninkové kurty.

Jelikož proti výstavě sportovišť na pohádkové pláži vehementně protestovali ochránci přírody i zdejší obyvatelé, prosadili organizátoři stavbu jen za cenu pozdější demontáže  stadionu a uvedení pláže do původního stavu.

Areál pro plážový volejbal bude po skončení her demontován a pláž uvedena do původního stavu

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze