Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Černíkova nominace: jasno musí být do pátku

24 2006
Hradec Králové - Rebel, buřič, nepohodlná osoba. S tímto cejchem, který měl před lyžařským svazem, ještě před nedávnem jezdil snowboardista Martin Černík. Jenže devětadvacetiletý "guru" všech českých prknařů je také vynikajícím závodníkem. Obě strany se naštěstí usmířily a před sezonou si dokonce načrtly společný cíl olympiádu.

Jenže Český olympijský výbor nominaci uzavřel ve čtvrtek a Černík v ní chyběl. Vše ztraceno?

Ale kdeže - hradecký snowboardista právě až ve čtvrtek splnil jedno z nominačních kritérií a o den později výkon hravě vylepšil. Na závodu Světového poháru ve Švýcarsku obsadil v U-rampě nejprve 17. a poté výborné 8. místo.

"Čekám na rozhodnutí olympijského výboru. Snad to dopadne dobře," doufá Černík.

Jasno musí být do pátku, kdy je přímo v Turíně registrační mítink. Závody v Leysinu znamenaly pro Černíka poslední šanci. Nevyšel mu už sen probít se do Nagana. Letos to zvládl bravurně! "Ale nervy pracovaly naplno," přiznal.

Sedmnácté místo znamenalo jistotu - kritéria byla splněna. A přitom podmínky zdaleka nebyly ideální. "V rampě byl čerstvě napadlý sníh. Jel jsem opatrně a na čistotu," uvedl Černík.

Mohl slavit, ale místo toho v pátek v seriálu FIS poháru zajel životní závod. "Do toho už jsem šel téměř naplno," řekl. Nechce se ani domýšlet, jak by mohl dopadnout případný olympijský závod, kdyby se Černík rozhodl riskovat...

A to ještě nevytáhl z rukávu eso - nový skok, který se naučil nedávno v Kanadě. "Je to otočka dvaapůlkrát okolo osy," vysvětlil snowboardista, který raději volil jednodušší jízdu.

"Soustředil jsem se na výšku skoků a čistotu jízdy. Poslední slovo mají přece rozhodčí," usmál se.

Bujaré oslavy tentokrát nepropukly.

"Hned jsem se vydal autem domů," pronesl Černík. Na veselí prý bude snad dost času v Turíně: "Rozhodčí i trenéři mi říkali, že se tam uvidíme."

Autoři:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze