Černíkova nominace: jasno musí být do pátku

24 2006
Hradec Králové - Rebel, buřič, nepohodlná osoba. S tímto cejchem, který měl před lyžařským svazem, ještě před nedávnem jezdil snowboardista Martin Černík. Jenže devětadvacetiletý "guru" všech českých prknařů je také vynikajícím závodníkem. Obě strany se naštěstí usmířily a před sezonou si dokonce načrtly společný cíl olympiádu.

Jenže Český olympijský výbor nominaci uzavřel ve čtvrtek a Černík v ní chyběl. Vše ztraceno?

Ale kdeže - hradecký snowboardista právě až ve čtvrtek splnil jedno z nominačních kritérií a o den později výkon hravě vylepšil. Na závodu Světového poháru ve Švýcarsku obsadil v U-rampě nejprve 17. a poté výborné 8. místo.

"Čekám na rozhodnutí olympijského výboru. Snad to dopadne dobře," doufá Černík.

Jasno musí být do pátku, kdy je přímo v Turíně registrační mítink. Závody v Leysinu znamenaly pro Černíka poslední šanci. Nevyšel mu už sen probít se do Nagana. Letos to zvládl bravurně! "Ale nervy pracovaly naplno," přiznal.

Sedmnácté místo znamenalo jistotu - kritéria byla splněna. A přitom podmínky zdaleka nebyly ideální. "V rampě byl čerstvě napadlý sníh. Jel jsem opatrně a na čistotu," uvedl Černík.

Mohl slavit, ale místo toho v pátek v seriálu FIS poháru zajel životní závod. "Do toho už jsem šel téměř naplno," řekl. Nechce se ani domýšlet, jak by mohl dopadnout případný olympijský závod, kdyby se Černík rozhodl riskovat...

A to ještě nevytáhl z rukávu eso - nový skok, který se naučil nedávno v Kanadě. "Je to otočka dvaapůlkrát okolo osy," vysvětlil snowboardista, který raději volil jednodušší jízdu.

"Soustředil jsem se na výšku skoků a čistotu jízdy. Poslední slovo mají přece rozhodčí," usmál se.

Bujaré oslavy tentokrát nepropukly.

"Hned jsem se vydal autem domů," pronesl Černík. Na veselí prý bude snad dost času v Turíně: "Rozhodčí i trenéři mi říkali, že se tam uvidíme."

Autoři:


Další z rubriky

V Turíně mi nic nechybělo, tvrdí Jágr

Česko - Švédsko, Jágr

New York, Praha Chybělo Jaromíru Jágrovi na olympiádě v Turíně zázemí a nerozuměl si s koučem, jak psaly americké...

Jak si stříbrného lyžaře fotila Eva Pilarová

Lukáš Bauer

Praha Tak brzo nevstával Lukáš Bauer ani před olympijskými závody. Už před pátou ráno mu drnčel doma na...

Porod prospěl nejen Neumannové


Praha Pomohlo Kateřině Neumannové mateřství ke zlaté éře? Určitě, ujišťují lidé z její blízkosti. Ovšem...Najdete na iDNES.cz