Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Češi mají o aténské hry zájem

10 2004
Praha - Čeští sportovci, kteří se představí na srpnových olympijských hrách v Aténách, se mohou těšit na přímou podporu fanoušků v hledištích. Do řecké metropole se jich chystají vyrazit stovky a to navzdory poměrně vysokým cenám vstupenek i pobytů v dějišti her.

"Prodali jsme už zhruba šest tisíc vstupenek, tedy polovinu z toho, co jsme si u pořadatelů her objednali," říká Marika Pavienská z cestovní kanceláře Egey Travel, která má coby oficiální partner Českého olympijského výboru prodej vstupenek v tuzemsku na starosti.

Ten probíhá ve spolupráci s prodejní sítí společnosti Ticket Stream.

"Obrovský zájem je o atletiku, především lístky na finálové bloky zmizely velmi rychle. Vyčerpaná je také kvóta na zápasy našich basketbalistek a možná trochu překvapivě i na soutěže v jezdectví a jachtingu. Naopak o duely fotbalového turnaje ze strany našich klientů zatím velký zájem není."

Přesto možnost dostat se na z českého pohledu atraktivní soutěže trvá. "Po první červnu začne druhé kolo prodeje a pro tento účel se pokusíme doobjednat další vstupenky na zmíněné sporty," vysvětluje Marika Pavienská.

Ceny vstupenek, prodávaných buď v balíčcích nebo jednotlivě, se pohybují od 420 až do 35 000 korun. Nejdražší jsou ty na slavnostní zahájení a zakončení her. "Objednali jsme jich třicet, v cenách 14 000 a 28 000 korun, a zbývá nám jich už jen pár," pochvaluje si ředitelka CK Egey Tour Katerina Kaltsogianni.

Egey Tour nabízí také třídenní a pětidenní letecké zájezdy do dějiště her. Za cestu a ubytování se snídání ve vesměs tříhvězdičkových hotelech zaplatí zájemci od 23 480 do 39 000 korun. Tedy ne zrovna málo.

"Bohužel, Řecko patří mezi země, v nichž není cestovní ruch dotován. A ceny ubytování a služeb tomu odpovídají, zvlášť v tak exponovaném termínu," vysvětluje Katerina Kaltsogianni. "Klientům ovšem garantujeme kvalitní servis."

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze