Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Češi mohou odjet do Atén na poslední chvíli

17 2004
Praha - Výkonný výbor Mezinárodní baseballové federace (IBAF) sice vzal na vědomí stížnost české strany na to, že za italský národní tým nastoupili v olympijské kvalifikaci dva hráči neoprávněně, ovšem zároveň potvrdil, že tým z Apeninského poloostrova postoupil do olympijského turnaje...

Je ovšem ještě patnáct dnů před začátkem her připraven poslat na olympiádu český tým, pokud Češi předloží průkazné dokumenty, že Dominikánci Juan Carlos Vigna a Carlos A. Patrone dostali italské pasy neoprávněně a neměli tedy hrát.

Pro Českou baseballovou asociaci (ČBA) se snaží sehnat důkazy o vině italské strany nejmenovaná zahraniční právní kancelář.

Češi podlehli v klíčovém duelu olympijské kvalifikace Itálii, ale tamní tisk poté uvedl, že dva hráči nastoupili neoprávněně. Komisař IBAF ovšem na pasech zmíněných baseballistů neshledal nic špatného.

"Je na nás, abychom předložili dokumenty dokazující, že bylo pochybeno při proceduře vydání pasů," řekl výkonný ředitel české asociace Jiří Votinský.

Zasedání výkonného výboru IBAF, kterému předsedá Ital Aldo Notari, se v italské Pamploně účastní předseda ČBA Petr Ditrich, který o zasedání informoval. "Bylo to prvním bodem jednání," citoval Votinský Ditrichova slova.

Ditrich se ještě před cestou do Itálie na zasedání IBAF domníval, že výkonný výbor případ nerozhodne. "Myslím si, že to bude vyřešeno až tak kolem dubna nebo května," odhadl Ditrich.

Vše se bude odvíjet od toho, co zjistí najatá právní kancelář.  Česká reprezentace je v plné pohotovosti, protože musí být připravena případně do Atén narychlo odcestovat.

Momentálně je jisté, že se český tým od 21. března zúčastní předolympijského turnaje v Řecku společně s Ruskem, domácím výběrem a Švédskem.

Autoři: ,


Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...Najdete na iDNES.cz