Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Češi řešili v Aténách první problémy

26 2004
Atény - V neděli dorazila do Atén první malá část české výpravy, která má za úkol připravit v olympijské vesnici vše pro přílet sportovců. V dějišti her se ještě finišuje, a tak Češi ve svém novém dočasném vystřídali zedníky, ale ještě stále se potkávají se členy úklidových čet.

Šéf olympijské mise František Dvořák už převzal klíče od pěti domů, v nichž bude česká výprava v Aténách ubytována, a hned musel řešit první závady.

"Prasklá voda v klimatizaci nás málem vytopila. Nedodělků je tady ještě stále dost, ale horečné tempo dokončovacích prací dává naději, že Řekové všechno stihnou," řekl Dvořák, který se ještě po své předchozí návštěvě Atén vyjadřoval hodně skepticky.

Zedníky prý už postupně střídají úklidové čety.

Výprava bude bydlet hned proti hlavnímu vchodu. "Určitě nás tady nikdo nepřehlédne. Už v úterý vyvěsíme vlajky, i když oficiální přijetí do vesnice jsme odložili až na 12. srpna," řekl Dvořák.

Česká delegace tak bude jednou z posledních, která nastoupí k slavnostnímu ceremoniálu. "Chceme, aby u toho byl i pan prezident," vysvětlil odklad Dvořák.

Sportovci i jejich doprovod budou ubytováni v dvoulůžkových pokojích, každý apartmán má čtyři až pět místností, dvě koupelny a klubovnu s televizí a připojením na internet.

Hostitelé využili každý kousíček místa, a tak například vedení výpravy bude sídlit v podzemních garážích.

Sportoviště Dvořák zatím neviděl, ale s dopravním kolapsem, jehož se účastníci her obávají, se už tak trochu setkal. "Naše olympijská atašé k nám dnes jela přes město tři hodiny. Snad se to zlepší, až budou zavedeny zvláštní olympijské pruhy," řekl šéf české mise.

Autoři: ,


Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...Najdete na iDNES.cz