Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Češi se přihlásili na olympiádu. Jirásek je omylem vyslal do Moskvy

11 2011
Stylově ve sportovním prostředí - v Míčovně Pražského hradu - podepsal předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek za asistence prezidenta republiky Václava Klause přihlášku českého týmu na hry XXX. olympiády. Ještě před tím se ale Jirásek roztomile přeřekl, místo Londýna vyslal reprezentanty do Ruska.

"Zbývá nám 290 dní do zahajovacího ceremoniálu her v Moskvě," pronesl Jirásek hned v první větě své slavnostní řeči.

V narvané Míčovně, kam přišel desetibojařský rekordman Roman Šebrle, olympijský vítěz David Kostelecký, mistři světa skifařka Mirka Knapková a biker Jaroslav Kulhavý nebo i britská velvyslankyně Sian MacLeodová, to zašumělo.

Všichni zpozorněli, když Jirásek omylem zaměnil dějiště her v roce 1980 za ty, kam česká výprava pojede v příštím roce.

Pak už s klidem i se správnou destinací sportovního svátku pokračoval: "V Londýně se očekává mimořádná výkonnost všech našich olympioniků," rozhovořil se jejich předseda. "Hry budou středem pozornosti sportovní veřejnosti, ale i celého světa. A musíme doufat, že naši sportovci na nich budou hrát důstojnou roli."

Jirásek svým autogramem stvrdil důležitý olympijský dokument, bez kterého by čeští sportovci na hry nemohli. Uzávěrka přihlášek je 28. října, ta česká ale poputuje poštou do sídla MOV v Lausanne hned ve středu.

"Podpisem vlastně odstartovala olympijská sezona," uvědomila si skifařka Knapková.

Slavnostní podpis české přihlášky na olympijské hry v Londýně u prezidenta
Slavnostní podpis české přihlášky na olympijské hry v Londýně u prezidenta
Slavnostní podpis české přihlášky na olympijské hry v Londýně u prezidenta

Skifařka Mirka Knapková pózuje s olympijskou přihláškou, kterou předtím podepsali prezident Václav Klaus a předseda ČOV Milan Jirásek.

Spolu s přihláškou bude v obálce i průvodní dopis, který šéfovi MOV Jacquesu Roggeovi sepsal a podepsal prezident Klause. Ten si při slavnostní příležitosti neodpustil rýpnutí směrem k předsedovi Jiráskovi.

"Uplynuly čtyři roky a jsem rád, že jste si k podpisu vybrali opět Pražský hrad," začal Klaus. "Ale když jsem poslouchal pana předsedu, říkal jsem si, že už jsem starý a unavený prezident a že už nevím, kde se hry budou konat. Nakonec zvítězila moje jistota a jsem rád, že tu teď podepisujeme přihlášku do Londýna."

Olympijské hry se uskuteční od 27. července do 12. srpna. Aktuálně má Česko pro Londýn zajištěno 32 účastnických míst, odhaduje se, že do výpravy by mohlo patřit 130 až 150 sportovců.

Autor:
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze