Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Čeští sportovci útočili v Londýně na historický olympijský úspěch

Badmintonista Petr Koukal vede českou výpravu při slavnostním zahájení olympijských her v Londýně. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

12 2012
Druhý největší medailový zisk v historii samostatného státu zaznamenali na olympijských hrách v Londýně čeští sportovci. Nasbírali čtyři zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile a v hodnocení národů obsadili 19. místo. Nejúspěšnější byli Američané před Čínou a Velkou Británií.

České medaile

Česká výprava čtyřmi zlatými vyrovnala dosud nejúspěšnější hry v Atlantě 1996.

Před šestnácti lety Češi získali celkem jedenáct medailí, o jeden bronz víc než letos. V medailovém hodnocení tehdy byla Česká republika sedmnáctá.

Na pozici nejúspěšnější země se vrátily USA, které před čtyřmi lety doma v Pekingu předstihla Čína.

Američané v Londýně pobrali 104 medailí (46-29-29), druhá skončila Čína (38-27-22) a na třetí místo se vyšvihli pořádající Britové (29-17-19).

Mimo nejlepší trio skončilo poprvé v historii Rusko, jež má víc medailí než Británie (82 oproti 65), ale na čtvrté místo je odsunul menší počet zlatých (24).

Slovenská výprava se poprvé v historii vrací z letních olympijských her bez zlaté medaile. Z Londýna veze čtyři medaile, z toho tři bronzy a jedno stříbro, a uzavírá šestou desítku v medailovém hodnocení zemí.

Podrobné medailové pořadí států na OH v Londýně

Autoři: ,
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze