Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Češi získali pro olympiádu šest tisíc vstupenek, nejdražší za 16 000

OH 2008, Peking | foto: Reuters

5 2008
Celkem šest tisíc vstupenek v celkové hodnotě téměř čtrnáct milionů korun získali čeští fanoušci pro nadcházející olympijské hry v Pekingu. I když zcela vyčerpali přidělenou kvótu, poptávka nebyla úplně uspokojena. Zájem z české strany byl téměř dvojnásobný.

Nejdražší vstupenky se prodávaly na zahajovací a závěrečný ceremoniál a čeští zájemci za ně zaplatili až 16 300 Kč na osobu. V prodeji však byly i vstupenky za stokorunu na málo atraktivní sporty.

"V současné době jsou již poslední vstupenky k dispozici pouze pro Číňany na speciálních serverech či v předprodejích v Číně," uvedl mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Hry v Pekingu začínají tento pátek a skončí v neděli 24. srpna.

Podle Okamury už jsou v současné době všechny lety do Pekingu v termínu olympiády prakticky obsazeny. Češi budou do Číny létat i ze sousedních zemí. "Na termín olympiády již není možné prakticky sehnat v Pekingu ani ubytování," dodal Okamura.

V loňském roce zavítalo do Číny přibližně čtyři tisícovky českých turistů, což znamenalo desetiprocentní meziroční nárůst. "Letos tak díky olympiádě očekáváme nárůst v desítkách procent."

Mluvčí dále uvedl, že Čína zatím nepatří mezi oblíbené exotické destinace českých turistů. "Do Číny směřuje necelé jedno procento českých zájezdů za exotikou. Očekáváme však, že díky olympiádě, a tím značnému zviditelnění Číny, zájem mezi českými turisty dále poroste," uzavřel Okamura.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze