Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Na olympijskou medaili si ráda udělám místo, usmívala se Elhotová

Kateřina Elhotová v reprezentačním dresu. | foto: Nike

26 2012
Pronikavý smích Kateřiny Elhotové se olympijskou vesnicí ozýval co chvíli. Českou basketbalistku v on-line rozhovoru čtenáři iDNES.cz svými otázkami nijak nešetřili, ona však odrážela nezdvořáky s úsměvem. A těm přejícím úspěchy vlídně poděkovala.

Vezměme to od konce. Kam by česká střelkyně umístila případný cenný kov? "Žádné speciální místo nemám, ale na olympijskou medaili bych ho určitě udělala a přihodila bych k ní i stříbro z MS 2010," prozradila z Londýna.

A zároveň sdělila, že vytoužený úvodní ceremoniál jí a jejím spoluhráčkám zůstane zapovězený. Český basketbalový tým se v pátek večer ke zbytku výpravy nepřipojí.

Důvod je prostý: sobotní duel s Čínou. "Je to první a důležitý zápas a my do něj dáme všechno. To, že hrajeme v devět ráno, víme už dlouho, jsme na to připravení. Nedá se s tím nic dělat a my do toho půjdeme jako do každého jiného zápasu," slibuje Elhotová.

On-line rozhovor s Kateřinou Elhotovou

Olympijská vesnice se basketbalistkám zamlouvá. "Je to tu moc pěkné, prostředí je velmi příjemné, ubytovaní útulné, vše máme kousek, jídlo výborné, velký výběr, včera jsme byli běhat v místním parku, nádherně zasazená příroda do vesnice, nemáme si na co stěžovat," nechala se slyšet jedna z nich.

A teď z těch méně seriózních dotazů. Jak to vypadá v dívčí basketbalové šatně v porovnání s tou pánskou? "Myslím, že to tam taky smrdí, ale určitě ne tolik," poznamenala a smála se po své odpovědi.

Češky se během volných dnů určitě chystají na zápasy mužského turnaje, Elhotová však svého oblíbence neuvidí. Tím je totiž španělský rozehrávač Ricky Rubio, momentálně zraněný.

Náplastí jí může být třeba pohled na LeBrona Jamese, jehož podle jedné ze svých odpovědí favorizuje před Kobem Bryantem.

Autor:
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze