Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká jachtařka převrátila loď

9 2000
S y d n e y - Nedobrovolnou koupel v chladných vodách zátoky v Sydney dnes absolvovala česká jachtařka Lenka Šmídová. Při tréninku na závod třídy Evropa se v silném větru její loď převrátila a křehká dívka šla přes palubu. "Nejhorší bylo, že se to stalo blízko mola, takže jsem u konkurence vzbudila všeobecné veselí, když jsem lovila z vody poztrácené součástky výstroje," řekla Šmídová a dodala, že nebyla zdaleka jediná, kdo skončil ve vodě. "Při další jízdě jsem to vyprávěla Italce, smála se a už tam byla taky," popsala zážitky z dnešního tréninku.

Povětrnostní podmínky byly opět velmi tvrdé a na okruhu, kde se trénovalo, navíc komplikují jachtařům život obrovské parníky. "Zvláště s našimi malými loděmi vlny od parníků pořádně zacloumají. Při závodech bude naštěstí okruh pro jiná plavidla uzavřen," řekla Šmídová, která stále ještě neví, jak přežila leteckou cestu do Sydney její závodní loď.

V neděli chladnou vodu u Opery poprvé okusí i jeden z českých triatlonistů Jan Řehula. Na programu je oficiální trénink na olympijské trati. Jeho kolegové Martin Krňávek a Filip Ospalý zatím dávají přednost teplejšímu bazénu. Trať prý z minulosti dobře znají a nechtějí riskovat nachlazení.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz