Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká jachtařka převrátila loď

9 2000
S y d n e y - Nedobrovolnou koupel v chladných vodách zátoky v Sydney dnes absolvovala česká jachtařka Lenka Šmídová. Při tréninku na závod třídy Evropa se v silném větru její loď převrátila a křehká dívka šla přes palubu. "Nejhorší bylo, že se to stalo blízko mola, takže jsem u konkurence vzbudila všeobecné veselí, když jsem lovila z vody poztrácené součástky výstroje," řekla Šmídová a dodala, že nebyla zdaleka jediná, kdo skončil ve vodě. "Při další jízdě jsem to vyprávěla Italce, smála se a už tam byla taky," popsala zážitky z dnešního tréninku.

Povětrnostní podmínky byly opět velmi tvrdé a na okruhu, kde se trénovalo, navíc komplikují jachtařům život obrovské parníky. "Zvláště s našimi malými loděmi vlny od parníků pořádně zacloumají. Při závodech bude naštěstí okruh pro jiná plavidla uzavřen," řekla Šmídová, která stále ještě neví, jak přežila leteckou cestu do Sydney její závodní loď.

V neděli chladnou vodu u Opery poprvé okusí i jeden z českých triatlonistů Jan Řehula. Na programu je oficiální trénink na olympijské trati. Jeho kolegové Martin Krňávek a Filip Ospalý zatím dávají přednost teplejšímu bazénu. Trať prý z minulosti dobře znají a nechtějí riskovat nachlazení.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze