Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Na londýnskou paralympiádu pojede čtrnáct českých medailistů z Pekingu

Jiří Ježek | foto: caths.cz

16 2012
Pětačtyřicet českých handicapovaných sportovců figuruje v nominaci na paralympijské hry v Londýně, které se uskuteční od 29. srpna do 9 září. Hlavní hvězdou bude opět cyklista Jiří Ježek, dvojnásobný olympijský vítěz z Pekingu 2008. Celkem bude obhajovat cenné kovy čtrnáct medailistů z Číny.

Sedmatřicetiletý cyklista Ježek vybojoval Pekingu dvě zlaté, jednu stříbrnou a bronz s družstvem. Celkem čeští paralympici přivezli před čtyřmi lety 27 medailí, z toho šest zlatých. Do Londýna z paralympijských vítězů z Pekingu míří i atletka Eva Kacanu a lukostřelec David Drahonínský. Stříbro bude obhajovat cyklista Jiří Bouška.

Účast českých paralympiků v Londýně byla ještě letos v zimě ohrožena. Český paralympijský výbor (ČPV) byl totiž loni v říjnu vyloučen ze struktur Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) kvůli mnohaletému sporu s Českým svazem tělesně postižených sportovců (ČSTPS), jehož roky nepovažoval za člena.

Až únorové Memorandum o porozumění, jež podepsaly ČPV, ČSTPS i Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců (ČATHS), která ve struktuře ČPV
nahradila ČSTPS, zrušil mezinárodní výbor IPC zrušil suspendaci.

V nominaci na paralympijské hry v Londýně je i několikanásobný paralympijský vítěz v plavání Martin Kovář, jenž přesedlal na cyklistiku a je členem ČSTPS.

Nominace českých paralympiků do Londýna

Atletika: František Serbus, Patrik Wurm, Dušan Grézl, Eva Berná, Daniela Vrátilová, Veronika Skuhrovská, Miroslava Sedláčková, Radim Běleš, Aleš Kisý, Martin Zvolánek, Jan Vaněk, Martin Němec, Rostislav Pohlmann, Eva Kacanu.

Boccia: Leoš Lacina, Radek Procházka, František Serbus Cyklistika: Jiří Bouška, David Vondráček, Ivo Koblasa, Lenka Kadetová, Jiří Ježek, Michal Stark, Tereza Diepoldová, Martin Kovář.

Lukostřelba: Leoš Bartoš, David Drahonínský, Markéta Sidková, Petr Bartoš, Jiří Klich, Jaroslav Zelenka, Lenka Kuncová, Mirka Černá.

Plavání: Lenka Zahradníková, Nicole Fryčová, Adéla Miková, Kateřina Komárková, Arnošt Petráček, Jan Povýšil, Filip Coufal.

Stolní tenis: Jiří Suchánek, Jaroslav Hadrava, Ivan Karabec, René Tauš, Zbyněk Lambert, Daniel Horut.

Autor:


Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze