Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká olympijská mise má sbaleno, pět tun věcí letí ze Soči domů

Martin Doktor, šéf české olympijské mise v Soči. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

26 2014
Krasnaja Poljana (Od našeho zpravodaje) - Tam, kde ještě v neděli postávaly zástupy dobrovolníků, ležely už jen hromady kufrů. Olympiáda balí, po Krasné Poljaně krouží úklidové vozy a před Rakouským domem popelářka v černých legínách vysypává do útrob náklaďáku plný kontejner olympijské minulosti.

Zatímco 88 českých sportovců už dorazilo domů, zázemí národního týmu v Rusku teprve pakovalo náklad k leteckému transferu po ose Soči-Praha. Až v úterý Češi zamykali za olympiádou definitivně dveře.

"Máme toho dost, makali jsme tady 24 hodin denně, všichni na plné pecky," říkal ještě v Soči šéf mise Martin Doktor. "Děkuju celému týmu, protože práce tady bylo víc a občas i nadstandardní, než na jakou jsou zvyklí, ale zvládli to v pohodě. Sportovci měli servis na maximální úrovni a pár z nich ji i ocenilo, což mě velmi potěšilo."

Doktorův tým musel nastrkat veškerý materiál do krabic a do kamionu mířícího k letišti. Svoz komplikoval fakt, že olympijský materiál byl rozprostřen do tří vesnic, přičemž dvě horské jsou od letiště vzdáleny přes 40 kilometrů. "Ale největší část už máme za sebou," oddechl si Doktor den po skončení her.

Veškerý materiál včetně hokejové výstroje, vybavení české olympijské kanceláře, lékařské aparatury i brandingu totiž musel být vyexpedován do nedělního večera. "Na balení se podíleli všichni. Sportovci, servisáci i trenéři jednotlivých sportů," dodal Doktor.

Do Soči s sebou Češi vezli pět tun materiálu, zpět ho vezou jen o něco málo méně. "Ale o moc ne," upřesnil šéf mise. "Neměli jsme tu nic extra, co by se dalo vypít nebo sníst. Co jsme přivezli, sbalili jsme také zpátky."

Snad jen propagačního materiálu, který na hrách rozdali, ubylo. "Naopak zpět vezeme kola, která jsme kupovali až tady. Nějaký materiál a nářadí se navíc přenechá paralympijskému výboru." Ten svoji misi v Soči zahajuje 7. března.

Vrátili se také čeští biatlonisté. Po příletu ukázali své medaile:

Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze