Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká překážkářka zažila pád legendy

22 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - S atletickou legendou Gail Deversovou se potkala na startu pátého rozběhu olympijského závodu na sto metrů překážek česká závodnice Lucie Martincová. Zaběhla podprůměrný čas 13,51 sekund. Američanka, které patří čtvrtý nejlepší čas všech dob, závod nedokončila. Upadla na první překážce.

Na závod s Deversovou se Martincová těšila. Při přípravě těsně před během jí však nesledovala, soustředila se jen na svůj výkon.

"Škoda, že nedoběhla. Jen jsem zaregistrovala, že vykřikla, ale nevěděla jsem, že to znamená pád. To jsem zjistila až po doběhu," líčila česká atletka.

Gail Deversová nastoupila k závodu s ovázaným levým lýtkem. Po startu Američanku ovládla bolest, s níž skončila pod první překážkou.

Martincová doběhla ve svém rozběhu jako poslední s časem 13,51 sekund, který označila za strašný.

"Přitom mi připadlo, že běžím docela dobře. Určitě tomu napomohl protivítr, cítila jsem, že fouká hodně proti. V přípravě jsme udělali maximum, ale prostě to nevyšlo," podotkla závodnice USK Praha.

Na postup do semifinále by musela zaběhnout 13,01, přitom její letošní osobní rekord je o sedm setin horší.

"Předem jsem věděla, že postup bude těžký, protože zrušili meziběhy a dál šlo přímo šestnáct nejlepších. Já nastupovala s osobákem někde okolo třicátého místa. Přesto jsem si myslela, že bych ho tady plus mínus mohla zaběhnout," líčila po závodě svěřenkyně trenérky Jany Jílkové.

Přiznala, že do Atén přijela sbírat zkušenosti. "Když jsem přišla na stadion, bylo to něco neskutečného, ty tribuny a dav lidí. Přála bych to každému atletovi, který tvrdě dře, aby se sem dostal," popsala dvaadvacetiletá závodnice, jak vnímala atmosféru na stadionu.

Teď si může začít užívat výkonů dalších českých reprezentantů na olympiádě. "Zatím jsem nemohla, protože předzávodní příprava je spíš klidná, trénink, jídlo a pokoj, tak doufám, že si to teď užiju," řekla atletka.

Až se vrátí domů do Prahy, čeká jí ještě finále extraligy. A pak na chvíli pověsí tretry na hřebík. "Závodit určitě pár měsíců nechci. Vydáme se s Milošem k rodičům na Moravu odpočívat," plánuje.

Zraněná americká překážkařka Gail Deversová.Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...Najdete na iDNES.cz