Česká překážkářka zažila pád legendy

22 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - S atletickou legendou Gail Deversovou se potkala na startu pátého rozběhu olympijského závodu na sto metrů překážek česká závodnice Lucie Martincová. Zaběhla podprůměrný čas 13,51 sekund. Američanka, které patří čtvrtý nejlepší čas všech dob, závod nedokončila. Upadla na první překážce.

Na závod s Deversovou se Martincová těšila. Při přípravě těsně před během jí však nesledovala, soustředila se jen na svůj výkon.

"Škoda, že nedoběhla. Jen jsem zaregistrovala, že vykřikla, ale nevěděla jsem, že to znamená pád. To jsem zjistila až po doběhu," líčila česká atletka.

Gail Deversová nastoupila k závodu s ovázaným levým lýtkem. Po startu Američanku ovládla bolest, s níž skončila pod první překážkou.

Martincová doběhla ve svém rozběhu jako poslední s časem 13,51 sekund, který označila za strašný.

"Přitom mi připadlo, že běžím docela dobře. Určitě tomu napomohl protivítr, cítila jsem, že fouká hodně proti. V přípravě jsme udělali maximum, ale prostě to nevyšlo," podotkla závodnice USK Praha.

Na postup do semifinále by musela zaběhnout 13,01, přitom její letošní osobní rekord je o sedm setin horší.

"Předem jsem věděla, že postup bude těžký, protože zrušili meziběhy a dál šlo přímo šestnáct nejlepších. Já nastupovala s osobákem někde okolo třicátého místa. Přesto jsem si myslela, že bych ho tady plus mínus mohla zaběhnout," líčila po závodě svěřenkyně trenérky Jany Jílkové.

Přiznala, že do Atén přijela sbírat zkušenosti. "Když jsem přišla na stadion, bylo to něco neskutečného, ty tribuny a dav lidí. Přála bych to každému atletovi, který tvrdě dře, aby se sem dostal," popsala dvaadvacetiletá závodnice, jak vnímala atmosféru na stadionu.

Teď si může začít užívat výkonů dalších českých reprezentantů na olympiádě. "Zatím jsem nemohla, protože předzávodní příprava je spíš klidná, trénink, jídlo a pokoj, tak doufám, že si to teď užiju," řekla atletka.

Až se vrátí domů do Prahy, čeká jí ještě finále extraligy. A pak na chvíli pověsí tretry na hřebík. "Závodit určitě pár měsíců nechci. Vydáme se s Milošem k rodičům na Moravu odpočívat," plánuje.

Zraněná americká překážkařka Gail Deversová.

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Najdete na iDNES.cz