Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Česká televize bude vysílat z Pekingu čtyřicet osm hodin denně

Česká televize | foto: Profimedia.cz

28 2008
Sportovní televizní fanoušci si budou moci užívat přenosů z olympijských her dosytosti. Česká televize pro ně připravuje dosud nevídanou přenosovou nabídku: nonstop vysílání her na dvou televizních kanálech.

Televizní divákům se dostane od časné noci 9. srpna nepřetržitého olympijského vysílání na programech ČT2 a ČT4 Sport. Bohatý servis nabídne Česká televize i na svých speciálních internetových stránkách.

"Celou akci připravujeme už minimálně rok," řekl dnes na tiskové konferenci novinářům šéfredaktor redakce sportu ČT Otakar Černý. Zpravodajství bude přímo z Pekingu zajišťovat 28 pracovníků televize, z toho osmnáct reportérů. Tradičně bude připraveno i olympijské studio v Praze.

. televizní tváře pro OH

KOMENTÁTOŘI V PRAZE

Průvodci ze studia
Robert Záruba
Vojtěch Bernatský
Petr Vichnar

Jména některých expertů
Michal Barda, Petra Čumplová, Michal Ježdík, Jiří Welsch, Kamila Vodičková, Ilona Hlaváčková, Yvetta Hlaváčová, Milan Fortuník, Zdeněk Haník, Michal Palinek, Martin Doktor, Jindřich Panský, Ján Svorada, René Anderle, Pavel Padrnos... celkem 71 hostů.

KOMENTÁTOŘI V PEKINGU
Atletika
Michal Dusík
Marek Svačina
David Lukšů
Tomáš Dvořák

Basketbal
Jakub Bažant
Jaroslav Kovář

Plavání
Ondřej Zamazal
Markéta Kaplanová

Ostatní
Vladimír Drbohlav - vedoucí výpravy, oba ceremoinály
Pavel Čapek - fotbal, veslování
Radek Bauer - stolní tenis, házená, fotbal
Jiří Rejman - plážový volejbal, judo, volejbal
Miroslav Langer - gymnastika, jezdectví
Tomáš Jílek - cyklistika (silniční, dráhová, horská kola i bikros)
Ondřej Lípa - vodní slalom, kanoistika, badminton
Jaromír Bosák - rozhovory
Jiří Hölzel - rozhovory
Ondřej Tomek - rozhovory

"Olympiády se zúčastní šest naprostých nováčků," připomněl vedoucí výpravy ČT Vladimír Drbohlav. "Vysílání začne už 6. srpna prvními zápasy fotbalových turnajů, nepřetržité vysílání zahájíme osmého srpna ve 14 hodin přímým přenosem ze slavnostního zahájení."

Česká televize rozdělila program na své dva kanály takto: "Na ČT2 bude olympijské studio a vysílat zde budeme převážně medailové disciplíny," vysvětlil Robert Záruba, který bude jedním z průvodců olympijského studia. "Na ČT4 Sport budeme vysílat olympijské speciály a převážně postupové disciplíny."

Předběžně zveřejňované programy vysílaní se budou ze dne na den upravovat. "Chceme nabíze co nejaktuálnější zpravodajství," pokračuje Záruba. "Program budeme aktuálně měnit především podle programu tenisu a postupu českých tenistů do dalších kol, převážně na čtyřce." Na aktuální změny budou diváci upozorňováni na internetu, ve vysílání i prostřednictvím titulků.

Jako už tradičně, budou i letos sportovní dění spolukomentovat experti na jednotlivá odvětví. "Oslovili jsme jedenasedmdesát hostů a ani jeden neodmítl. Někteří si i odložili dovolenou," pochlubil se Vojtěch Bernatský, který pro olympiádu opustí BBV a bude s experty ve studiu.

Novinkou bude přítomnost tří expertů přímo v dějišti her. Budou jimi Jaroslav Kovář na basketbal, Markéta Kaplanová na plavání a atletiku bude spolukomentovat Tomáš Dvořák.

Nejenom co do časového objemu bude letošní olympijské vysílání pro ČT přelomové. Stejně jako v podstatě každá předchozí olympiáda bude i ta v Číně znamenat další technický skok.

"Kvalita snímání se posouvá vždy o kousek dál," souhlasí šéf techniků Rudolf Pop. "Letos budeme moci díky pokračující digitalizace využívat více tras z Pekingu do Prahy. Přímo na olympiádě bude použito více jak šedesát druhý typů kamer pro snímání sportovních výkonů. Všechny přenosy budou také vysílány v širokoúhlém formátu 16:9."

. Motorky a fotbal nad olympiádou

Přestože Česká televize slibuje nepřetržitý olympijský seriál, kvůli již dříve nasmlouvaným akcím přece jenom k několika přerušením dojde.

"V neděli večer a v pondělí odpoledne dojde třikrát ke kolizi s fotbalovou ligou, ale je to vždy v termínech, kdy nás to prakticky nebude bolet a přerušení vysílání nám tolik nevadí," říká Robert Záruba.

K přerušení ale dojde také kvůli Velké ceně Brna motocyklistů. "To byl největší oříšek, protože konání MotoGP nám koliduje s velkými akcemi v Pekingu. Prožil jsem při kombinaci programů několik bezesných nocí," vyznává se Záruba.

"My máme direktivně nařízeno vysílat MotoGP na ČT2 a živě, jinde a jindy to nesmí být," dodal Otakar Černý. Přednost motorek před olympiádou tak "odnesou" například basketbalistky a jejich souboj s Čínou.

"První poločas bude vysílán na ČT4 Sport, druhý poločas na ČT2," prozradil řešení Záruba.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze