Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká vlajka zburcovala policii

4 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Vyvěšování vlajky před Českým olympijským domem v dějišti olympijských her mohlo být docela nenápadné. Hned z kraje se ale zvrtlo v akci s velkým A. Vlajku se pokoušel upevnit Tomáš Čáslavský z České olympijské a.s., který lezl na osmimetrový stožár. Všimli si ho však policisté. Rázem byly na místě čtyři policejní vozy s blikajícími majáčky.

Policejní auta zaujala pozici v pravém jízdním pruhu a zablokovala jej. Stožár byl dokonale obklíčen. Kolemjdoucí museli mít pocit, že jsou svědky přepadení.

Když policisté zjistili, oč jde, rozhodli se vzít věc do svých rukou. Přivolali hasiče. Po chvíli dorazil se zapnutými majáčky těžký hasičský vůz s výsuvným žebříkem.

Muž v těžké protipožární přilbě balancoval na konci žebříku a nastavoval vlajku podle povelů přihlížejících Čechů.

Tentokrát měl výjezd záchranářů šťastný konec. Za několik minut zavlál nad 1980 West Street symbol České republiky. Češi to oslavili potleskem. Strážníci konečně mohli vypnout majáčky.

Muž, který prapor donesl až nahoru, sklidil hromadné děkování. Jak by ne. Celá show byla zdarma.

Vlajka je prvním znamením, že budova, kde byla asijská restaurace a kde se konaly svatební obřady, má nového majitele. Doposud se hlavní změny odehrávaly jen uvnitř. Dům bude ode dne zahájení olympijských her denně hostit české olympioniky a jiné prominenty.

Vyvěšování vlajky před Českým olympijským domem, 3. února 2002.

Český olympijský dům (podlouhlá budova vpravo) a čerstvě vyvěšená vlajka, 3. února 2002.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze