Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká výprava má další členku: Petru Klosovou

21 2004
Praha - Mezinárodní plavecká federace FINA umožnila České republice, aby dodatečně nominovala na olympijské hry štafetu. "Bylo to ze dne na den, museli jsme se rozhodnout, jestli to odplavou už nominované holky, nebo povoláme Petru Klosovou," řekl kouč Jaroslav Strnad. V závodu 4x100 metrů volný způsob se nakonec představí Klosová a je 139. členkou výpravy.

Společně s nadějnou osmnáctiletou kraulařkou Klosovou nastoupí do rozplavby štafetového kraulařského závodu také specialistka Jana Myšková, sprinterka Sandra Kazíková a znakařka Ilona Hlaváčková.

V záloze je připravena Kristýna Kyněrová.

FINA nabídla České republice místo jako prvnímu náhradníkovi díky výkonu čtveřice na loňské univerziádě v korejském Tegu.

"Iloně to nevadí, naopak to přivítala," dodal Strnad pro ČTK. Štafetový závod se koná pouze den před rozplavbami na 100 metrů znak, což je Hlaváčkové trať.

Plavecký tým doplňují muži Květoslav Svoboda (200 m v. zp. a 4x200 m v. zp.), Daniel Málek (100 a 200 m prsa), Michal Rubáček (100 m mot. a 4x200 m v. zp.), Martin Škacha a Josef Horký (oba 4x200 m v. zp.).
 
Hlaváčková poplave vedle štafety 100 m znak, Myšková 100 a 200 m volný způsob, Kazíková 50 m volný způsob. Zbylými ženami v týmu jsou také Kateřina Pivoňková (200 m znak), Kyněrová (400 m v. zp.) a Jana Pechanová (800 m v. zp.).
 
V jachtařské třídě Laser bude na olympiádě reprezentovat Martin Trčka, který dostal přednost před Janem Čutkou. Trčka o své nominaci rozhodl lepšími výkony na Světovém poháru v Kielu a na mistrovství Evropy, které se momentálně jede ve Warnemünde.

Česká výprava má v tuto chvíli celkem 139 členů.

Autoři: ,


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...Najdete na iDNES.cz