Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

České akvabely jsou zatím čtrnácté

24 2000
S y d n e y - Akvabely Soňa Bernardová a Jana Rybářová figurují na olympijských hrách v Sydney po technickém programu v kvalifikaci soutěže dvojic na čtrnácté pozici. České duo dnes dostalo od rozhodčích známku 31,033 bodu a obsadilo čtrnácté místo, přičemž do úterního finále postoupí dvanáct párů. V pondělí je na programu volná sestava, po které vykrystalizuje dvanáctka postupujících.

"S výsledkem jsem velmi spokojeny. Proti kvalifikaci jsme si polepšily o jednu příčku a to je v našem sportu hodně," shodly se české akvabely po technickém programu. Obě se původně chtěly na olympiádě s kariérou rozloučit, ale atmosféta v Sydney jim vzala dech. "Není to teď tak jednoznačné. Už jsme tady pět týdnů a když jsme viděli ten úžasný mumraj, strašně jsme se na závod těšily."

V čele soutěže zatím figurují Rusky Olga Brusnikinová a Maria Kiseljevová. Druhá pozice patří Japonkám Mije Tačibanaové a Miho Takedaové, na třetím místě figurují Virginie Dedieuová a Myriam Lignotová z Francie.

Duet - technický program: 1. Brusnikinová, Kiseljevová (Rus.) 34,580 bodu, 2. Tačibanaová, Takedaová (Jap.) 34,300, 3. Dedieuová, Lignotová (Fr.) 33,997, 4. Kozlovová, Middaughová (USA) 33,810, 5. Carverová-Diasová, Letourneauová (Kan.) 33,670, 6. Li Min, Li Jüan-jüan (Čína) 33,250, ...14. Bernardová, Rybářová (ČR) 31,033.

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...Najdete na iDNES.cz