České akvabely se dostaly mezi elitu

Akvabely Soňa Bernardová a Iva Bursová - České akvabely Soňa Bernardová a Iva Bursová už mají účast na olympijských hrách jistou.

26 2004
Atény - České akvabely Soňa Bernardová a Iva Bursová se na testovacím závodu v olympijském komplexu v Aténách dokázaly prosadit mezi světovou špičku, když bodově obsadily patnácté místo. Vyplatila se jim dlouhodobá příprava v kalifornském klubu Walnut Creek Aquanuts, kde se pod dohledem zkušených trenérek připravovaly už od podzimu.

Finálních deset dní přípravy se uskutečnilo na malebném řeckém ostrově Syros. Ten českou výpravu zaskočil nepříznivým počasím, silným poryvovým větrem, který se v nárazech podobal až vichřici.

Závod v Aténách se nesl v obdobné duchu. Přesto Soňa Bernardová a Iva Bursová zaplavaly technickou sestavu na výbornou a odměnou mu bylo bodové hodnocení odpovídající skvělému 15. místu.

České pojetí čardáše ve vodě upoutalo ve volné sestavě některým rozhodčím natolik, že neváhali vytáhnout vysokou známku 9.1 - což odpovídalo hodnocení desátého místa.

"S výsledkem jsme nadmíru spokojené. Potvrdil se tak náš návrat na světovou pozici v elitní šestnáctce, kterou se nám nepodařilo udržet na loňském mistrovství světa v Barceloně. Za tento úspěch vděčíme nejen dlouholeté reprezentační trenérce Šárce Dvořákové, která se pro nemoc nemohla kvalifikačního závodu zúčastnit, ale také choreografce a baletní trenérce Marcele Michalíkové," uvedla Soňa Bernardová z českého týmu.

Předolympijskou kvalifikací jarní sezona nekončí. Ihned po závodu se české akvabely přesunuly zpět na trénink do Kalifornie, kde se spolu se spoluplavkyněmi z klubu Walnut Creek Aquanuts zúčastní na konci dubna otevřeného mistrovství USA. Dalším vrcholem sezony bude mistrovství Evropy v Madridu.

Autor:


Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...Najdete na iDNES.cz