Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

České akvabely sní o olympijském finále

Akvabely Soňa Bernardová a Iva Bursová - České akvabely Soňa Bernardová a Iva Bursová už mají účast na olympijských hrách jistou.

21 2004
Brno - Z české olympijské výpravy naberou směr Řecko jako úplně první synchronizované plavkyně Soňa Bernardová a Iva Bursová. "Máme teď spoustu zařizování a balení. Letíme už v neděli," řekla Bernardová. Ještě před cestou na řecký ostrově Syros, kde se budou připravovat až do začátku her, si našly čas na on-line rozhovor se čtenáři iDNES.

Odpovědi Ivy Bursové a Soni Bernardové ZDE

Hlavě Iva Bursová se u více než hodinového on-line rozhovoru dobře bavila. "Chceme obhájit patnácté místo v kvalifikaci, ale pošilháváme i trochu výš," řekla Bursová.

Nebojíte se, že se utopíte? "Takové pocity mám skoro pořád," odpověděla Bernardová. Bojím se, že to přijde," vtipně dodala její partnerka.   

Událost roku začíná za tři týdny. České akvabely se budou ještě dlouho připravovat na ostrově Syros.

"Do Atén poletíme jen na zahajovací ceremoniál, pak se na deset dní vrátíme na Syros a budeme ladit formu. Náš první soutěžní den je totiž až 23. srpna," upřesnila program Bernardová.

Častý pohyb na trase Syros - Atény nepovažuje za problém. Lodí trvá přesun čtyři hodiny. "A letadlem jen pětadvacet minut. Máme před sebou v přípravě ještě hodně práce. Kondiční část máme za sebou, teď se snažíme vyšperkovat sestavu."

Český pár si Syros oblíbil. Byl na něm už před olympijskou kvalifikací, pak tři týdny v červnu. "Dost fouká vítr a pálí sluníčko, tedy stejné podmínky jako v Aténách. Je lepší se připravovat v nich. Krytý bazén by nám moc nedal. Poslední týden před olympiádou na Syros přijedou i národní týmy Francie a Nizozemska. Bude to takový mezinárodní tréninkový kemp."

Do Řecka se chystá 24 výprav. "Potkáme absolutní špičku. Už v kvalifikaci bylo 39 států. Za obrovský úspěch bych považovala postup do dvanáctičlenného finále," řekla Bernardová, která skončila na květnovém mistrovství Evropy v Madridu společně s Ivou Bursovou na devátém místě.

"Na posledním mistrovství světa jsme byly osmnácté. Konkurence mezi dvanáctým a dvacátým místem je neuvěřitelně vyrovnaná," dodala sedmadvacetiletá brněnská závodnice. 

Autor:


Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...Najdete na iDNES.cz