Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

České baseballisty čeká klíčové jednání

13 2004
Praha - Čeští baseballisté se do čtyřiadvaceti hodin dozvědí, zda jejich šance na olympijskou účast v Aténách vzroste, či pohasne. V Lausanne se bude případem neoprávněného startu dvou hráčů za Itálii v kvalifikačním turnaji zabývat právní komise Mezinárodní baseballová federace (IBF).

Tříčlenná komise posoudí váhu důkazů, které česká strana o údajném italském podvodu shromáždila. "Tohle jednání je klíčové. Když to přijmou, tak je reálné, že na olympiádu pojedeme, ale když to zamáznou, tak ne," řekl předseda České baseballové asociace Petr Ditrich.

Výkonný výbor IBF by pak při svém korespondenčním hlasování mohl Itálii z her vyloučit. V tom případě by do Řecka jeli Češi, jelikož v olympijské kvalifikaci skončili třetí.

V právní komisi sedí Ital Francesco Cecchi, Michael O'Reilly z USA a Japonec Cunehiro Šimizo. K jednání se mohou připojit předseda federace Ital Aldo Notari a výkonný ředitel, který je ze Španělska.

"Posoudí právní váhu dokumentů, které jsme předložili. Rozhodnout nemohou, ale když řeknou, že jsou důkazy průkazné, bude to mít velkou váhu," konstatoval Ditrich.

České straně se podařilo sehnat díky angažování italských právníků důkazy, že za Itálii hráli loni v olympijské kvalifikaci neoprávněně dva Dominikánci. Juan Carlos Vigna a Carlos A. Patrone měli podvodně získat italské pasy.

"Podle našich informací je naprosto nesporné, že tam neměli hrát. Měli falešné pasy a z toho je třeba vyvodit odpovídající kroky. A ty nejsou jiné, než že Itálie bude vyloučena a Česká republika pojede na olympiádu," řekl Ditrich před dvaceti dny, kdy dostal důkazy do ruky.

Autoři: ,


Nejčtenější

Volkswagen Polo 1,2HTP...
Volkswagen Polo 1,2HTP...

r.v. 2009, naj. 236 064 km, benzín
81 900 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze