Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

České olympijské krásky: svlékly dresy, vzaly si večerní šaty

Lenka Šmídová (vpředu) a Lenka Mrzílková | foto:  Nguyen Phuong Thao, MF DNES

4 2008
Často je vídáte s tvářemi zkřivenými dřinou a bolestí, s vlasy zplihlými potem, kůží zacákanou blátem a rozedřenou do krve nebo v neforemných dresech, které skryjí i náznaky ženskosti. Přitom jsou to dámy velice půvabné. I takhle přitažlivé mohou být české olympioničky.

Jachtařským Lenkám – Šmídové a Mrzílkové – to v červené vyloženě sluší. Jenže na loď třídy 470 si ji nevezmou.

"Červená se mi líbí, vybrala jsem v ní týmová trička, která jsme poslední rok nosily. Pak nás naše tréninkové partnerky upozornily, ať to neděláme, že na sebe poutáme pozornost jury," líčí stříbrná olympijská medailistka Lenka Šmídová.

Lenka Šmídová (vpravo) a Lenka Mrzlíková

Rozhodčí totiž sledují i nedovolené popohánění lodi při slabém větru, kdy jachtařky "pumpují" tělem. "A červená je kontrastní vůči barvě moře a plachet," vysvětluje Šmídová. Takže Češky byly vidět. "Méně nápadné jsou šedivá, černá, bílá."

Hodně musí pečovat o pleť, která na moři trpí.

"Jsme hodně na sluníčku. Jachtařky mají v porovnání s jinými sportovkyněmi hodně vrásčité tváře. A kdybyste viděli po soutěži naše ruce. Máme puchýře, roztrhané prsty, bříška. Taky modřiny všude po těle. Hlavně na nohou. Ale po dvou týdnech pauzy to celkem jde," ukazuje Šmídová zdravé dlaně.

Lenka Šmídová

Jachtařské duo se bez módní drbárny neobejde. Odlehčená konverzace občas odfoukne sportovní starosti.

"Hodně drbeme. Neustále probíráme lidi kolem, kdo má nemožný oblek nebo zvláštní účes. Dokážeme kolikrát zlehčit situaci tím, že blafeme o nedůležitých věcech," říká Šmídová.

Další české olympijské
krásky v magazínu DNES

Kateřina Baďurová

Chcete se podívat na fotografie dalších českých olympijských krásek? Čtěte speciální olympijský magazín ve středeční MF DNES.

.


ŠKODA AUTO a.s.
Projektmanager náběhů

ŠKODA AUTO a.s.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 70 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze