Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

České olympioniky bude oblékat tuzemská firma Alpine Pro

Kateřina Neumannová představila oblečení pro český olympijský tým od Alpine Pro | foto: Roman VondroušČTK

4 2009
Český olympijský výbor představil svého nového partnera. V oblasti sportovního oblečení se jím na následující olympijský čtyřletý cyklus stává česká společnost Alpine Pro.

Českému olympijskému výboru (ČOV) se tak rychle podařilo vyřešit problém s partnerem v oblasti oblečení pro českou olympijskou reprezentaci. Po šestnácti letech partnerství totiž na konci roku společnost Adidas neprodloužila smlouvu a ohlásila konec spolupráce.

Podpisem smlouvy s Alpine Pro vyřešil ČOV palčivou otázku. Navíc poprvé v historii získá speciální kolekci připravovanou na míru pouze pro olympioniky. Podle smlouvy Alpine Pro dodá volnočasové, reprezentační i tréninkové vybavení pro zimní hry ve Vancouveru, které se konají příští rok, a pro letní hry v Londýně pro rok 2012.

Odborná komise pro vývoj kolekce

František Dvořák, místopředseda ČOV
Tomáš Verner, krasobruslař
Kateřina Neumannová, olympijská vítězka
Lucie Kuříková, hlavní designérka Alpine Pro
Natálie Roučková, parkurová jezdykně
Ondřej Synek, veslař

"Prožívám jistou euforii," řekl na dnešní tiskové konferenci předseda ČOV Milan Jirásek. "Český olympijský tým oblékne česká firma, to je prostě paráda," rozplýval se.

Podle slov zástupců olympijského výboru je od začátku spolupráce s firmou na velmi vysoké úrovni. Na vývoji oblečení pro olympioniky podílí odborná komise, složená z aktivních sportovců, zástupců ČOV a specialisty Alpine Pro.

"Práce na novém oblečení je dynamická a já věřím, že na oplátku čeští sportovci pomohou Alpine Pro ke vstupu do olympijského světa. Navíc jsme se rozhodli, že připravíme i kolekci pro fanoušky. Uvědomujeme si, že součástí olympijské atmosféry jsou i oni a chceme, aby mohli fandit stylově," uvedl Milan Jirásek.

S aktuálními produkty Alpine Pro se budou moci seznámit už návštěvníci lyžařského MS v Liberci. "Alpine Pro oblékne dobrovolníky a členy organizačního výboru," potvrdila Kateřina Neumannová, šéfka organizačního výboru pro šampionát.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze