• Úterý 17. října 2017 Hedvika

České volejbalistky na aténské pláži dohrály

21 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Rytmická hudba dnes hrála na aténské pláži naposledy pro české volejbalistky. Dvojice Eva Celbová, Soňa Novákovou prohrála v osmifinále olympijského turnaje se čtvrtým párem světa Holly McPeakovou a Elaine Youngsovou ve dvou setech shodně 16:21. Stejně jako před čtyřmi lety v Sydney reprezentantkám patří konečné deváté až šestnácté místo.

Zápas byl až do stavu 15:15 v prvním setu naprosto vyrovnaný. Oba páry hrály velmi koncentrovaně a nenechaly soupeřky bodově odskočit.

Utkání jsme
sledovali ON-LINE

České hráčky nedokázaly využít nadějný moment, kdy při jednobodovém vedení zachytily smeč soupeřek a Nováková útočila na druhý rozdílový bod.

Z remízového stavu tak nakonec utekly Američanky. Pomohly jim k tomu dva přímé body Youngsové z podání, po kterých přišly další tvrdé servisy, z nichž se Češkám špatně útočilo. Jednu smeč Novákové soupeřky chytily, příští mířila do zámezí a set brzy skončil vítězstvím favoritek 21:16.

"Na servisu nám v pravou chvíli utekly, a pak už celou dobu byly lepší," vystihla vývoj zápasu Celbová.

Ve druhém dějství už od prvních míčů přibývaly body Američankám rychleji. Reprezentantky těžko reagovaly na jejich pestrou hru s řadou překvapivých úderů.

"Nevyrovnaly jsme se s údery Youngsové, která často útočila už z druhého míče. Navíc při tom nevyskočila a do poslední chvíle naznačovala, že se chystá nahrávat," řekla Eva Celbová.

Druhý set nakonec dospěl ke stejnému výsledku jako první, Američanky vyhrály 21:16.

"První set byl hodně vyrovnaný a nebýt dvou es, kterými to zlomily, mohly jsme uhrát i víc. Ve druhém setu už měly pořád náskok a my jsme už jen dotahovaly," konstatovala Nováková.

Výsledek:
McPeaková, Youngsová (USA) - Nováková, Celbová (ČR) 2:0 (16, 16).

Americká plážová volejbalistka Holly McPeaková odvrací míč pří zápase s českou dvojicí Celbová, Nováková.

Česká hráčka Soňa Nováková při osmifinále olympijského turnaje plážových volejbalistek.